Zobacz temat - [R211i 1.1 98r]Problem z alarmem (prawdopodobnie)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R211i 1.1 98r]Problem z alarmem (prawdopodobnie)

avantura - Sro Lis 25, 2009 15:55
Temat postu: [R211i 1.1 98r]Problem z alarmem (prawdopodobnie)
Czesc wszystkim mam maly problem z moim roverkiem dlatego zwracam sie do was o pomoc.
Wczoraj probowalem podlaczyc sobie w swoim roverku tube z wzmacniaczem(juz wczesniej montowalem ten sam sprzet do bravy)wszystko dzialalo przez okolo 2 minut kilka razy przekrecilem stacyjke i po chcwili zobaczylem ze kontrolka od alarmu sie zaczela palic mimo to ze ja siedzialem w samochodzie wiec wlozylem kluczyk do stacyjki a tu....Pi...Pi....Pi...
i w tym momencie moj samochod umarł:(?Co sie stalo i jaka byla tego przyczyna nie mam pojecia jedyne co wtedy zrobilem to odlaczylem jeden z kabelkow od radia i na moment akumulator:/ ma ktos pomysl co sie moglo stac?mam nadzieje ze dosc precyzyjnie opisalem przbieg wydarzen .Aha i jeszcze jedno do samochodu nie posiedam pilota ani 4 cyfrowego kodu jesli by ktos pytal:/ WIELKIE DZIEKI ZA POMOC!

Vesper416 - Sro Lis 25, 2009 16:28
Temat postu: Re: [R211i 1.1 98r]Problem z alarmem (prawdopodobnie)
avantura napisał/a:
.Aha i jeszcze jedno do samochodu nie posiedam pilota ani 4 cyfrowego kodu jesli by ktos pytal:/ WIELKIE DZIEKI ZA POMOC!


Mam pomysł ale najpierw napisz mi w takim razie jak odpalasz samochód skoro nie masz pilota? Czy to jest swiezo kupione auto jezdziles nim juz?

avantura - Sro Lis 25, 2009 16:44

Tak to jest swierzo kupiony samochod ale jezdzilem nim 2 dni i wszystko bylo ok;/;/Samochod odpalal bez problemu.
Vesper416 - Sro Lis 25, 2009 16:54

Czyli miałeś wycięte immo w samochodzie! Prawdopodobnie przy instalacji audio zrobiles jakies spiecie lub byc moze jakis kabel odciety gdzies sie styka i immo powrocilo

sprwadz cała instalacje elektryczna tam gdzie grzebales

avantura - Sro Lis 25, 2009 16:56

Czy jestes tego na 100 % pewny to jest pzryczyna??sprawdze:)
Vesper416 - Sro Lis 25, 2009 17:03

Jeśli po otwarciu auta kluczykiem i po wlozeniu go do stacyjki nie mozesz odpalic auta tylko slyszysz pik pik pik to na 100% jestem pewien! A czy rozrusznik w ogóle kręci????

Podejrzewam że immo było odcięte na masie i teraz może gdzieś sie styka i sie uaktywniło!

Takie moje zdanie

avantura - Sro Lis 25, 2009 17:12

hmmm.....bylem teraz w samochodzie ale dotykalem kable (z tylu za radiem)bo w sumie to tylko tamcos ruszalem ale niec nie zadzialalo;/;/;/mysle ze to musi raczej jakis mechanik zobaczyc bo ja to niemam o tym pojecia jedyne co jeszcze robilem to przeciaglem kable przez dlugosc zsamochodu zeby podlaczyc do wzmacniacza......a gdzie wogole znajduje sie immo? mozno go o tak sobie zobaczyc czy to jest raczej skomplikowane?? Aha rozrusznik ani nie "mruknie";/
Vesper416 - Sro Lis 25, 2009 17:14

mam inny silnik inny komputer i nie wiem jak to jest u CIebie rozwiązane?!

Ściagnij rave do roverka i sprawdz. ja mam zewnetrzny modul immo

avantura - Sro Lis 25, 2009 17:18

Dzieki stary a co to jest "rave"?sory za takie moze i dla ciebie glupie pytania ale nie mam pojecia co to jest .Aha jeszcze jedno to dzialalo do momentu kiedy zaczelem wlaczac i wylaczak zaplon zeby sprawdzic czy radio pamieta stacje.moze to byc dla ciebie istotne;/(i dla mnie)
Vesper416 - Sro Lis 25, 2009 17:28

Rave to jest instrukcja serwisowa oczywiscie po angielsku a to raczej nie bedzie dla ciebie problemem mozna ją znaleźć na forum.

A czy po podłączeniu juz calej instalacji audio w ogole udalo ci sie chociaz rozrusznikiem zakręcić?

staf - Sro Lis 25, 2009 17:33

avantura, Rave weź stąd.
Vesper416 - Sro Lis 25, 2009 17:36

staf, nie podałeś linka
avantura - Sro Lis 25, 2009 17:40

Hehe wlasnie.....:)wiesz po podlaczeniu systemu nie odpalalem samochodu tylko wlaczalem zaplon ale wiem napewno ze tedy nie piszczalo mi w samochodzie i ogolnie byly normalne objawy wlasnie sie zaczel zastanawiac czy moze sie cos przy stacyjce nie odlaczylo.....jest taka mozliwosc??wsumie to kabel od immo musi chyba isc do stacyjki czy sie myle?;>
Vesper416 - Sro Lis 25, 2009 17:43

mylisz sie Immo po prostu blokuje rozrusznik. Przerywa obwód i daje ci sygnał dzwiękowy! więc jesli przełączsz stacyjke na pozycje 3 i słyszysz pikanie lub brzeczenie to znaczy ze immo sie uzbroilo a stacyjka jest zdrowa!

Mozesz spróbować odłączyć aku na dłuższy czas (1 godzina minimum) ale wątpie zeby pomogło

avantura - Sro Lis 25, 2009 17:45

wlansnie nie pomoglo cala noc byl odlaczony;/;/hmmm wiec co nie dalej zostaje??jakies pomysly?? czy to moze byc trudne do zrobienia ?Aha i moge poprosic o ten link z rave?:)
staf - Sro Lis 25, 2009 17:48

avantura, Sory :oops:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#30

sTERYD - Sro Lis 25, 2009 18:17

avantura, a czy przy montowaniu radia miałeś odłączony akumulator?
jeśli tak, to immo było wyłączone kodem, i teraz się uaktywnilo znowu...
poszukaj w papierach, może masz gdzieś zapisane te 4 cyferki ;)

Vesper416 - Sro Lis 25, 2009 20:32

Nie chce się kłócić ale jak u siebie sprawdzałem to jak uruchomie silnik przez wprowadzenie kodu to jak zamkne samochod kluczykiem to i tak pozniej musze na nowo rozbrajać immo...
avantura - Czw Lis 26, 2009 03:50

Kurde wlasnie ze nie mam ani pilota ani tego kodu;/;/;/
darek_wp - Czw Lis 26, 2009 12:33

No to teraz jest problem - o ile odblokowanie rozrusznika nie jest problemem o tyle zabezpieczenie zapłonu tak łatwo nie da się obejść. Pozostaje kilka wyjść:
- komputer - wyciągnięcie kodu imo i/lub dokupienie i wprogramowanie pilota
- kontakt z poprzedmin właścicielem z pytaniem o kod i piloty
- kumaty elektryk/elektronik samochodowy i wycięcie całkiem imo.
No i ostatecznie jeszcze można kupić komplet - ECU + mod alarmu +piloty z innego autka i wymienić komplet.

avantura - Czw Lis 26, 2009 15:15

Ja to mam szczescie do samochodow;/
Matius - Czw Lis 26, 2009 16:15

darek_wp napisał/a:
- komputer - wyciągnięcie kodu imo i/lub dokupienie i wprogramowanie pilota


nie rozumiem tylko tego... jak można wyciągnąć kod imo?

tak się wtrącę do tematu bo ja mam 2 piloty ale nie mam 4 cyfrowego kodu a wolałbym go raczej mieć ;) niestety nie mogę się skontaktować z poprzednim właścicielem ponieważ nie ma takiej możliwości.

sTERYD - Czw Lis 26, 2009 17:42

za pomocą komputera serwisowego można odczytać kod immo, tak samo jak zaprogramować piloty ;)
avantura - Czw Lis 26, 2009 17:50

A czy mozna kupic naprzyklad na allegro uzywany pilot od tego samego modelu i go zaprogramowac? Czy trzeba to zrobic w serisie Rovera czy jest mozliwosc ze ktos inny moze taka operacje przeprowadzic?I czy do tego bede musial doprowadzic swoj samochod zeby zestroic pilot?wszystkim ogromne dzieki za pomoc.Miejmy tylko nadzieje ze jesli dorobie pilot to problem zostanie rozwiazany:)
sTERYD - Czw Lis 26, 2009 18:06

można doprogramować pilota, ale też wymagany jest do tego komputer, ale niektórzy dorabiacze kluczy mają takie mini komputery, które pozwalają tylko na dogranie pilota...
avantura - Czw Lis 26, 2009 18:26

Ok u mnie w miescie jest salon rovera, wiec jutro mam zamiar tam pojechac i dwiedziec sie o koszta ,ciekaw jestem tylko czy bede musial do nich doprowadzic samochod ale mi sie wydaje ze bede zeby mogli zsynchronizowac immo z pilotem czy nie?
sTERYD - Czw Lis 26, 2009 19:38

jeśli mają testbooka To będą mogli do Ciebie podjechać... tylko jeszcze kwestia czy to nie bedzie dla nich zbyt duży wysiłek :/
Vesper416 - Czw Lis 26, 2009 21:21

albo po prostu wyciagniesz kompa i im zawieziesz...

Ja i tak obstaje przy swoim. Nie jako że ostatnio bardzo dokładnie przestudiowałem schemat alrmu i immo w moim 216 to twierdze ze miales immo odciete przez odłaczenie masy na kontrolerze a jak grzebałeś z audio to cos musialo sie przesunać poruszyc i gdzies tam styka!!!

sTERYD - Czw Lis 26, 2009 23:10

Vesper416, testowałem już kilka razy... w przypadku okrągłych R200/400 odłaczenie immo kodem działa do użycia pilota lub odłączenia akumulatora.. niestety nie wiem jak to jest w kanciakach :(
darek_wp - Pią Lis 27, 2009 09:22

No i tu właśnie autor postu ma problem - najprawdopodobniej miał wyłączone imo kodem a napisał, że przy montażu odłączył aku i teraz imo zapewne ponownie się aktywowało .
avantura - Pią Lis 27, 2009 19:21

Ok dziasiaj bylem u dilera podlaczyl komputer zczytal z niego 4 cyfrowy kod,wprowadzil go w drzwi i wszystko smiga....ło... ,wlasnie mi padl akumulator no chyba ze cos mi pobiera prad i znow mi sie immo zablokowal ;/Gosciu powiedzial ze przez to ze niemam pilota to za kazdym razem jak odlacze aku lub on padnie to bede musial ponownie wprowadzac kod jutro ide kupic akumulator i bede wprowadzal kod czy ktos mi moze pomoc i dokladnie napisac jak mam go wprowadzic?? moje cyfry to ........ z gory dziekuje:)
darek_wp - Pią Lis 27, 2009 20:36

Po pierwsze to usuń te swoje cyferki z posta - chyba że nie zależy Ci na bezpieczenstwie samochodu, a co do wprowadzania kodu masz to w instrukcji obsługi - jak nie masz własnej to na stronie głównej są instrukcje do pobrania. Jest tam również FAQ z opisaną procedurą wprowadzenia kodu - na pewno znajdziesz.
Matius - Sob Lis 28, 2009 12:06

usuń kod bo ktoś Ci buchnie auto i nawet nie besziesz wiedzial kiedy ;/
sTERYD - Sob Lis 28, 2009 19:13

http://www.roverki.pl/article.php?sid=423
;)

avantura - Sob Lis 28, 2009 22:52

Spoko wielkie dzieki za wszystkie informacje samochodzik jezdzi kupilem dzisiaj nowy aku i wszystko gra:):)temat do zamkniecia:) Wkoncu.....
Matius - Nie Lis 29, 2009 08:52

avantura napisał/a:
Spoko wielkie dzieki za wszystkie informacje samochodzik jezdzi kupilem dzisiaj nowy aku i wszystko gra:):)temat do zamkniecia:) Wkoncu.....


ja jednak kupiłbym piloty i zaprogramował... może to trochę droga sprawa ale mimo wszystko lepiej mieć... albo cały zestaw kupić od jakiegoś auta.

[ Dodano: Nie Lis 29, 2009 08:52 ]
tak np:

http://allegro.pl/item804...uter_pilot.html

http://allegro.pl/item828...uter_pilot.html


ale z tego co mi się kojarzy to nie musisz komputera zmieniać...

sTERYD - Nie Lis 29, 2009 10:51

musisz zmienić razem z centralką, albo przeprogramować w serwisie :/