Zobacz temat - [R620] Bolec mocujący skrzynię z drążkiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Bolec mocujący skrzynię z drążkiem

Phillippe - Sro Lis 25, 2009 16:38
Temat postu: [R620] Bolec mocujący skrzynię z drążkiem
Co może być dobrą alternatywą dla tego bolca mocującego drążek ze skrzynią? Mam go strasznie wyrobionego i jest niesamowity luz.
sTERYD - Sro Lis 25, 2009 18:05

śruba + 2 nakrętki? :hm:
tak zrobił np Brt
http://www.roverki.pl/article.php?sid=425

Phillippe - Sro Lis 25, 2009 20:08

Mam zespolić to śrubą i 2 nakrętkami? Chodzi mi o trzpień wychodzący ze skrzyni biegów, chce złączyć to z drążkiem czymś innym niż bolcem, ale przy uzyciu śruby ma to jeszcze większy luz niż z bolcem.

Konix - Sro Lis 25, 2009 21:09

W którym miejscu występuje luz? Na trzpieniu ze sprzyni, czy na otworach w krzyżaku ? Jeśli na trzpieniu ze skrzyni, to owiń śrubkę taśmą teflonową do uszczelniania gwintów, powinna wytrzymać conajmniej pół roku, a jeszcze lepiej dorób cieniutką tulejkę. Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie dobranie śruby dokładnie do otworu wtrzpieniu, a dziurki w krzyżaku rozwiercić do tegj samej średnicy. Jak na krzyżaku użyj śruby z łebkiem stożkowym i zeszlifuj nakrętkę w stożek, i tak będziesz używał drugiej nakrętki do skontrowania.
Phillippe - Sro Lis 25, 2009 21:21

Luz mam na trzpieniu wychodzącym ze skrzyni. Wydaje sie ze ten bolec jest solidnie tam wbity ale trzyma tylko krańce drążka i luz jest niesamowity. Z krzyżakiem sobie poradzę, ale do tego trzpienia nie potrafie sie zabrac. Jaka tulejke?
Marrkus - Sro Lis 25, 2009 21:32

Poprzeglądaj ten temat

http://forums.mg-rover.or...ear+link&page=7

- angole załatwili problem krzyżaka stosując kawałek kolumny kierowniczej. Planuję zrobić tak samo - ma już nawet kolumnę z poloneza :D

Brt - Sro Lis 25, 2009 21:37

z tym bolcem jest problem niestety .... mała średnica a duże siły ... żeby dalej n=było ruchome to tylko próbować dorobić śrubę o idealnie dopasowanej wielkości ... opcja druga .... rozwiercić krzyżak i przerobić go na śruby a to połaczenie na bolcu z kawałkiem krzyżaka po prostu skleić na stałe .... ten bolec nawet w przypadku naprawy skrzyni nie jest ruszany, więc ryzyko potrzeby demontażu tego sklejonego elementu jest niewielkie ... u jednego z klubowiczów takie klejone rozwiązanie działa jak narazie bardzo dobrze :ok:
Konix - Sro Lis 25, 2009 21:37

Taką tulejkę, żeby po wprasowaniu w trzpień ciasno wspólpracowała ze śrubą. Jeśli luz jest na trzpieniu skrzyni, to wstawienie krzyżaka z układu kierowniczego nic nie da.

To ma być przecież połączone na sztywno ;) Przetnij krzyżak z boku i dokręć mocno śrubę. Będzi trzymać.

leo496 - Sro Lis 25, 2009 21:45

Phillippe napisał/a:
Luz mam na trzpieniu wychodzącym ze skrzyni. Wydaje sie ze ten bolec jest solidnie tam wbity ale trzyma tylko krańce drążka i luz jest niesamowity. Z krzyżakiem sobie poradzę, ale do tego trzpienia nie potrafie sie zabrac. Jaka tulejke?

Bolec wybiłem i zastąpiłem śrubą wytrzymałościową z dwiema podkładkami ;na koniec skręciłem nakrętką samokątrującą. Trochę babraniny ,ale dało efekty. Pozdrowienia

Phillippe - Sro Lis 25, 2009 21:51

Kurcze, zaczynam sie gubic, bo jest wiele spospobow. podoba mi się to mocowanie z tą kolumną, szczególnie przy trzpieniu od skrzyni