Zobacz temat - [R620] Uwagi do techniczy FAQ Rozrząd do R6**
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Uwagi do techniczy FAQ Rozrząd do R6**

Marcin620si - Sro Lis 25, 2009 22:33
Temat postu: [R620] Uwagi do techniczy FAQ Rozrząd do R6**
Witam
Dziś pytałem się o ceny rozrządu i poniżej 1000 zł ciężko zejść jest w zakładach ( dwóch różnych). Najniższa cena pompy 270-300 zł, z uszczelką zaworów 1100. Skąd takie rozbieżności. (z robocizną oczywiście)

kasjopea - Sro Lis 25, 2009 22:35

Marcin620si, przeczytaj zasady kącika http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=15017 i popraw temat
zuber84cool - Sro Lis 25, 2009 22:38

Marcin620si, popraw temat nie wiadomo do końca o jaki samochód chodzi
Brt - Sro Lis 25, 2009 22:43

po poprawieniu tematu zajrzyj tu:

http://www.tomateam.pl/sklep/index.php

pompy dla przykłądu u Tomiego są pod 123 PLN :ok: najlepiej zadzwonić bo na stronie nie są wszystkie części wystawione :ok:

zuber84cool - Sro Lis 25, 2009 22:52

A jeśli chodzi o samochód który masz w podpisie RH620Si z silnikiem F20Z1 to oryginalny rozrząd (paski MITSUBOSHI,napinacze KOYO,pompa wody AISIN) wraz z kpl uszczelniaczy CORTECO możesz kupić za ok 370zł pozostaje robocizna w moim przypadku jest to 180
Marcin620si - Sro Lis 25, 2009 23:11

to w takim razie B-stok to drogie miasto. A czy te części są dobre i od kogo stąd j brać/zamówić i czy to nowe części? Bo już trace głowę. Pompa wody hmm???.

.
.
.
Tomateam, z pewnością zadzwonię i się popytam.

zuber84cool - Sro Lis 25, 2009 23:19

Marcin620si, u tego sprzedawcy możesz wszystko kupić Lider-Cars przykładowa aukcja z rozrządem którego potrzebujesz Rozrząd+pompa Rover Honda zapytaj o kpl uszczelniaczy do tego rozrządu i o inne części których potrzebujesz,jeśli chodzi o części czy są dobre to większość stosowanych jest na "pierwszy montaż" lepszych już nie kupisz,polecam tego sprzedawcę
Marcin620si - Sro Lis 25, 2009 23:34

Naprawdę cieszę się że ten post napisałem, da mi to z pewnością dużo do myślenia bo komu jak komu ale miłośnikom Roverów można zaufać. Jutro/ pojutrze będę wstępnie dzwonił. Dziękuję wam bardzo.

P.S. Każdemu kto pomógł daję "pomógł".
P.S.2. Mój post banalny z pozoru ale jaka jest teraz moja radość, że nie koniecznie trzeba bankrutować na rozrządzie-bezcenna:)

Tylko skąd te zakłady takie ceny mają, to nie wiem.

marthinez - Czw Lis 26, 2009 07:34

Marcin620si napisał/a:
Tylko skąd te zakłady takie ceny mają, to nie wiem.
Kupują w detalu + naliczają swoją marżę.
Pompa wody w necie 150 zeta. Ta sama w sklepie obok domu 250 zł.

zuber84cool napisał/a:
oryginalny rozrząd (paski MITSUBOSHI,napinacze KOYO,pompa wody AISIN) wraz z kpl uszczelniaczy CORTECO możesz kupić za ok 370zł
Są to zamienniki, nie oryginały, ale dobrej jakości. :wink:
mcteusz - Czw Lis 26, 2009 13:33

Z własnych doświadczeń wiem, że w Białymstoku to lubią sobie za markę policzyć....
zuber84cool - Czw Lis 26, 2009 16:20

marthinez napisał/a:
zuber84cool napisał/a:
oryginalny rozrząd (paski MITSUBOSHI,napinacze KOYO,pompa wody AISIN) wraz z kpl uszczelniaczy CORTECO możesz kupić za ok 370zł
Są to zamienniki, nie oryginały, ale dobrej jakości. :wink:
tyle to ja też wiem ale lepiej kupić to niż praktycznie to samo sygnowane jako OEM za 2x tyle,wszyscy przecież wiemy że większość z tych części idzie na pierwszy montaż choćby pompy AISIN,zwykłe zamienniki to mogą być GATES,BOSCH,DAYCO itd długo by tu wymieniać,zresztą spróbuj znaleźć coś lepszego... :wink:
marthinez - Czw Lis 26, 2009 18:10

zuber84cool napisał/a:
tyle to ja też wiem
Wiesz, a napisałeś "oryginalne".
zuber84cool napisał/a:
ale lepiej kupić to niż praktycznie to samo sygnowane jako OEM za 2x tyle
Kwestia zasobności portfela.
zuber84cool napisał/a:
wszyscy przecież wiemy że większość z tych części idzie na pierwszy montaż choćby pompy AISIN
Większość tego producenta, a nie tych dokładnie.
To co idzie na rynek sklepowy części zamiennych, a do fabryki to zupełnie inna jakość. Mimo, ze ten sam producent.
zuber84cool napisał/a:
zwykłe zamienniki to mogą być GATES,BOSCH,DAYCO itd
Równie dobre co Mitshuboshi, czy Koyo.
zuber84cool napisał/a:
zresztą spróbuj znaleźć coś lepszego...
Po co mam szukać? Sam zakładałem zestaw, który podałeś. z tą różnicą, ze pompa wody SKF. Mimo, że droga, wiem, że jedna z najlepszych.
zuber84cool - Czw Lis 26, 2009 18:18

marthinez napisał/a:
zuber84cool napisał/a:
tyle to ja też wiem
Wiesz, a napisałeś "oryginalne".

tak że KOYO MITSUBOSHI itp.
marthinez napisał/a:
zuber84cool napisał/a:
zresztą spróbuj znaleźć coś lepszego...
Po co mam szukać? Sam zakładałem zestaw, który podałeś. z tą różnicą, ze pompa wody SKF. Mimo, że droga, wiem, że jedna z najlepszych.

no sam widzisz...

[ Dodano: Czw Lis 26, 2009 18:18 ]
marthinez napisał/a:
Kwestia zasobności portfela.

kto dziś jeździ do ASO po części OEM do kilkunastoletniego samochodu...