Zobacz temat - [rover 216 si 96 r] obroty wyciekający płyn chłodniczy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [rover 216 si 96 r] obroty wyciekający płyn chłodniczy

Siwy_028 - Czw Lis 26, 2009 21:01
Temat postu: [rover 216 si 96 r] obroty wyciekający płyn chłodniczy
Witam . Mam taki problem ze swojim roverkiem . Chodzi oto ze jak jest zimny i go odpalam to strasznie nie równo pracóje aż mu ssanie nie zejdzie pużniej jest ok . Swiece i kable zaplonowe wymieniłem i dalej to samo . Prosze o porady
Brt - Czw Lis 26, 2009 21:07


--------------------------------------------------
dopisek od moderatora:
Siwy_028, jeśli chcesz, by temat nadal funkcjonował i nadal chcesz uzyskiwać
odpowiedzi na swoje pytanie to popraw proszę nazwę tematu na
obowiązującą na naszym forum (użyj funkcji w swoim pierwszym poście) ...
... a wystarczyło przeczytać TO :cool:
--------------------------------------------------

NEOSSS - Czw Lis 26, 2009 21:32

Siwy_028, plynu nie ubywa?
Siwy_028 - Pią Lis 27, 2009 17:28
Temat postu: [?]
Właśnie ze płyn ubywa
oprawca_1978 - Pią Lis 27, 2009 19:38

Niestety, ale jeśli silnik nierówno pracuje i przy tym, ubywa cieczy chłodzącej, to wielce możliwe, że silnik ma już HGF'a.
Sprawdź wnętrze zbiorniczka wyrównawczego oraz stan oleju. Jeśli zbiorniczek w środku będzie tłusty i zawalony lepiącym syfem - to już wiadomo, że olej przedostaje się do cieczy chłodzącej.
Zaś, jeśli na korku oleju oraz bagnecie olejowym występuje tzw. majonez (tj. emulgat oleju i cieczy chłodzącej, która przenika do skrzyni korbowej, gdzie odparowuje, miesza się z mgłą olejową i przez wirujący wał "ubijana" jest prawie tak samo, jak żółtka z olejem - na majonez.

Siwy_028 - Pią Lis 27, 2009 19:57

Właśnie wszystko z tym olejem jest ok . jak juz zejdzie nssanie to chodzi bez zastrzezeń i nic kopletnie sie nie dzieje a płyn poprostu wylatyje mi gdzieś na zewnotrz bo widać jak leci po silniku tylko nie wiadomo z kąnd . Tak jak by patrzeć z góry to jak by z pod wtryskiwaczy ale to nie jest mozliwe bo predzej paliwo by wylatywało niż płyn chłodniczy. Moze tam jest gdzieś jakaś uszczelka i z tamtond leci . niewiem kopletnie sie nie znam na tym. Dlatego szukam tu pomocy.
oprawca_1978 - Pią Lis 27, 2009 20:10

Nad listwą wtryskową jest kolektor dolotowy. Między nim a korpusem głowicy, do której jest dołączony, występuje uszczelka, która dość często potrafi paść, przez co właśnie z tych rewirów cieknie na silnik i cieczy chłodzącej, ubywa.
Siwy_028 - Pią Lis 27, 2009 20:25

Czy taka uszczelka jest kosztowna do wymiany czy mozna to jakimś płynem uszczelnić? A z tymi obrotami to moze czego być wina??
Lechos - Pią Lis 27, 2009 21:00

TU masz taka uszczelke, do wymiany ktorej potrzeba odkrecenia 7 nakretek i zwinnych rak (trudny dostep).
Siwy_028 - Pią Gru 04, 2009 20:53

Witam. Byłem z tym u mechanika i on twierdzi ze walneła uszczelka pod głowicą choć nie był sam jak by przekonany do tego . Mam takie pytanie jak to mozna sprawdzić ?. Tak jak pisałem wcześniej wycieka mi płyn chłodniszy i szaleją obroty jak jest silnik zimny kompletnie nie wiem co mam zrobić.
Vesper416 - Pią Gru 04, 2009 21:38

1. Rano wykręcić świece i zobaczyć czy są mokre (oczywiscie przed odpaleniem silnika)
2. Pomiar ciśnienia na garach
3. Sprawdzenie zawartości CO2 w płynie chłodniczym (w akwarystycznym sklepie kupisz taki test na co2 w akwarium za 30zl)
4. szukac wycieku plynu w okolicy głowicy

[ Dodano: Pią Gru 04, 2009 21:38 ]
a Twoje objawy bardziej pasują do uszczelki kolektora dolotowego bo jeśli walneła tam uszczelka to silnik dostaje lewego powietrza przez co nie równo pracuje. Silnik dopiero po rozgrzaniu bedzie pracowac dobrze

Siwy_028 - Sob Gru 05, 2009 13:55

Mam jeszcze takie pytanie czy ktoś ma takie fotki jak wymienić taką uszczelke ?? Bo szukam i nie moge nigdzie znaleść
Lechos - Sob Gru 05, 2009 14:28

Nic trudnego...... odpinasz gume z przepustnicy, jak bedzie ciagla to i linke gazu, dkrecasz 7 nakretek od tylu kolektora (4 na dole i 3 na gorze)
Na fotce masz zaznaczone miejsca gdzie trzeba te nakretki odkrecic.

Siwy_028 - Pon Gru 14, 2009 15:30

OK sprawdze

[ Dodano: Sob Gru 05, 2009 17:45 ]
Kto ma do sprzedania grill z siatką do rovera 216 taki bez znaczka .Albo kto wie gdzie mozna taki kupić??

[ Dodano: Pon Gru 14, 2009 15:30 ]
witam . Uszczelke pod kolektorem wymieniłem wycieku juz nie ma ale obroty dalej falują na zimnym silniku . Nie równo pracuje jak jest zimny co moze być przyczyną ??