Zobacz temat - [R200] Klima i elek lusterka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - [R200] Klima i elek lusterka

Dk-san - Czw Lis 26, 2009 23:49
Temat postu: [R200] Klima i elek lusterka
Posiadam Rovera w ubozszej wersji bez klimy oraz z manualnymi lusterkami.

Pytanie brzmi następująco czy jest możliwość założenia klimatyzacji oraz elektrycznych lusterek dla mojego auta jezeli tak to w jaki sposób i gdzie znajdę potrzebne mi przedmioty (lub tez jakie mam szukać)

Pozdrawiam

darek_wp - Pią Lis 27, 2009 09:15

Wszystko da sie zrobić - pytanie ile chcesz na to przeznaczyć?
Lusterka - kupisz używki np na alledrogo, do tego przełącznik sterujący - jeśli masz instalację to tylko wpinasz i uzupełniasz bezpiecznik, jeśli nie ma instalacji można na podstawie schematów z Rave-a dociągnąć kabelki i zrobić.

Więcej zachodu z klimą - kompresor, chłodnica, sterowniik (mod przekaźników), czujniki temp, przełącznik, parownik, osuszacz, przewody - to wszystko trzeba dokupić, zamontować a póżniej sprawdzić układ i napełnić czynnikiem. Największym wyzwaniem jest montaż parownika (wymaga rozebrania konsoli) i zasilenie sprężarki (paski, napinacz) - osprzet do klimy też znajdziesz na aukcjach albo szrotach.
Kompletny schemat również znajdziesz w Rave.

ADI-mistrzu - Pią Lis 27, 2009 09:17

Z klimą było już dużo opisów na forum, przejrzyj je.

Ogółem jedno jak i drugie założysz bez większego problemu. Elementy chyba najłatwiej odkupić od kogoś kto rozbiera samochód.
Nie zapomnij kupić od niego od razu wszystkich wiązek kabli, bo później będziesz zachodził w głowę skąd je wziąć.

-------------------
Kurcze darek_wp ubiegłeś mnie :razz:

Dk-san - Pią Lis 27, 2009 16:13

ja bym potrzebował chyba jakis laptologiczny opis bo chyba nie znajde mechanika ktory mi to zrobi za sume ktora by była odpowiednia za duzo z tym zachodu :( a bardzo bym chcial

na lusterka elekt nie ma instalacji chyba orginalnie byly manualne a klima no cuz wyzsza poprzeczka ale gdybym mial opis napewno ze znajomym dali bysmy sobie rade

darek_wp - Pią Lis 27, 2009 21:11

Cały opis zawiera się w schematach umieszczonych w instrukcji serwisowej (RAVE).
Są tam pokazane połączenia razem z kolorami kabelków więc przynajmniej z lusterkami nie powinieneś mieć problemów. Trzeba tylko zakupić lusterka i przełącznik oraz kostki którymi sa podłączone do instalacji.
Schemat montażu klimy jeśli chodzi o to co gdzie i z czym jest podłączone też jest w rave a co do opcji wizualnych najlepiej było by porobic zdjęcia oryginalnej instalacji i na tej podstawie składać.
Jak poprosisz pewnie znajdzie się dobra dusza która ma r214 z klimą i pstryknie parę fotek.
A tak przy okazji szkajka działa i nawewt nie gryzie :razz: a na forum było juz pisane o klimie [you] .

Dk-san - Pon Lis 30, 2009 23:12

dobra dobra wielkie dzieki najwazniejsze ze wiem ze sie da moze i to troche kosztowne ale klima sie przyda na gorace lato i dlugie przejazdzki :D

[ Dodano: Pon Lis 30, 2009 23:12 ]
http://www.allegro.pl/lis...=1&category=620 znalazłem taki przełacznik do lusterek a moje pytanie brzmi w jakim miejscu w 200 moge go zamontowac ?? :P

ADI-mistrzu - Pon Lis 30, 2009 23:15

Pod kierownicą a raczej pod kratką wentylacyjną od strony kierowcy od drzwi masz taką jak by półeczkę na "coś" i obok czarną zaślepkę kwadratową.
To tam :wink:

Dk-san - Pon Lis 30, 2009 23:35

dzienx ;)