Zobacz temat - [R220SD] cena za wymiane rozrządu z częściami
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220SD] cena za wymiane rozrządu z częściami

darius_Er - Pią Lis 27, 2009 21:17
Temat postu: [R220SD] cena za wymiane rozrządu z częściami
Witajcie !

Dzis odebralem auto z wymiany paska rozrządu (wiadomo, z napinaczami), pompy, świec żarowych zaskoczyla mnie cena: za całość to wyszło 900 zł. Wydaje mi sie to sporo; niby świece byly zapieczone i sporo roboty...

Same części do rozrządu i pompy kosztowały prawie 650 zł... Sfrajerzyłem sie :???:

Steff - Pią Lis 27, 2009 21:23

Nie wiem czy to "za dużo" z robocizną? Ja do mojego iTD za same części (2 paski i 3 rolki) dałem 950 a z robocizną wyszło 1200. To może ja prtzepłaciłem? :/
staf - Pią Lis 27, 2009 21:25

darius_Er, A przed oddaniem auta czytałes to?
http://www.roverki.pl/mod...es=Technika#108

kadzaf - Pią Lis 27, 2009 21:25

po czesci tak ale tak to jest jak sie zaprowadzi auto do warasztatu
koszt zakupu kpl rozrzadu (pasków i rolek to ok 400-500zł ) patrzac w necie bo kupujac gdzie np u mnie w sklepie na zamówienie podejrzewam ze tez koło 6 stów by wyszło (no z czegos musi utrzymywac sie sklep) no i dodac swieczki i robicizne (troche motaninki jest zeby poprzekładac)

Steff - Pią Lis 27, 2009 21:35

staf napisał/a:
darius_Er, A przed oddaniem auta czytałes to?
http://www.roverki.pl/mod...es=Technika#108


Nie wiem czy to jest dobra wskazówka bo dotyczy silnika "K" a my mamy "L" :grin:

Vesper416 - Pią Lis 27, 2009 21:39

dokładnie jak piszesz Steff, wymiana rozrządu jest o jakieś 300zł droższa w dieslu niż w benzynie
darius_Er - Pią Lis 27, 2009 21:42

staf, tak czytałem ale dawno temu, dlatego jestem zaskoczony ceną troche. ale mechanik , do ktorego mam w miare zaufanie powiedzial, ze swieczki byly zapieczone na amien i troche sie z nimi motał...

No trudno, nastepnym razem sam kupie czesci w necie i tyle, bo co do robocizny to bylem przygotowany na 2 stówki.

[ Dodano: Pią Lis 27, 2009 21:42 ]
Steff napisał/a:
wskazówka bo dotyczy silnika "K" a my mamy "L"


no czyli i cena troche wyższa, jak napisał Vesper416; tansze jezdzenie trzeba czyms innym zrekompensować... :smile:

staf - Pią Lis 27, 2009 21:42

darius_Er, Częściej zaglądaj na forum :/ I pytaj. Napewno doradzą ci forumowicze i nie będziesz przepłacał. :/
kadzaf - Pią Lis 27, 2009 21:45

staf napisał/a:

darius_Er, Częściej zaglądaj na forum I pytaj. Napewno doradzą ci forumowicze i nie będziesz przepłacał.

swieta prawda,ale cóz kazdy uczy sie na błedach (nie w spomnie juz o sobie ile przepłacałęm dawniej gdy nie miałem neta) :mrgreen:

darius_Er - Pią Lis 27, 2009 21:47

Steff napisał/a:
Nie wiem czy to jest dobra wskazówka bo dotyczy silnika "K" a my mamy "L"


Vesper416 napisał/a:
wymiana rozrządu jest o jakieś 300zł droższa w dieslu niż w benzynie


Z tego wynika, ze nie przepłaciłem aż tak, o ile "K" to benzyna a "L" diesel.

A na forum przyznaje, rzadko zagladam bo i z roverkiem nie mam większych problemów (oprocz znikających kołpaków - uroki mieszkania w centrum )
:twisted:

kadzaf - Pią Lis 27, 2009 21:57

darius_Er napisał/a:
Vesper416 napisał/a:
wymiana rozrządu jest o jakieś 300zł droższa w dieslu niż w benzynie


Z tego wynika, ze nie przepłaciłem aż tak, o ile "K" to benzyna a "L" diesel.

tu masz porównywalne koszty
http://www.allegro.pl/lis...g=rozrzad+rover

darius_Er napisał/a:
A na forum przyznaje, rzadko zagladam bo i z roverkiem nie mam większych problemów (oprocz znikających kołpaków - uroki mieszkania w centrum )

lepsze to niz niepozostawienie zadnego sladu po aluskach :lol: