Zobacz temat - [R200 1.4Si 98r] nierówna praca silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4Si 98r] nierówna praca silnika

rymutnh - Pon Lis 30, 2009 22:31
Temat postu: [R200 1.4Si 98r] nierówna praca silnika
witam, mam problem ze swoim roverem ( 1,4 16v 103 konie 1998rok) mianowicie silnik pracuje nierówno na jałowym tak że trzęsie kierownicą na biegach niższych tj (1,2) przy dodawaniu gazu czasem kanguruje na wyższych już nie, wymieniłem kable WN, silniczek krokowy, świece, kopułkę, palec, filtry, oleje, skrzynie biegów i sprzęgło, byłem u mechanika i powiedział że poduszki pod silnikiem są w pożądku, czy miał ktoś tak ze swoim roverem? jak ktoś umie pomóc prosze pisać pozdrawiam
faecd - Wto Gru 01, 2009 01:03

zapchane wtryski?
Zukowaty - Wto Gru 01, 2009 01:27

rymutnh napisał/a:
skrzynie biegów i sprzęgło

Ale to chyba nie w związku z"kangurowaniem" ?
Rozrząd dobrze poskładany? Na znaki fabryczne a nie kreski markerem. Cewki nie mają przebicia? Auto było na komputerze? Tam wszystko powinno się wyjaśnić na samym początku.

bandieta - Wto Gru 01, 2009 07:57

czujnik temperatury
IROLA - Wto Gru 01, 2009 08:26

Jeżeli już tyle wymieniłeś - to sprawdź jeszcze ustawienie rozrządu. U koleżanki w 400setce z tym silnikiem (tylko mniej koników) były podobne objawy. Gdy wymieniła rozrząd objawy (lekkie kangurki na niższych biegach) ustały. Co ważne bardzo dokładnie zostały ustawione znaki. Gdy w ubiegłym tygodniu zmieniałem u siebie w 45tce bardzo bardzo dokładnie ustawiliśmy znaki. Jak pisałem w innym temacie - szwagier patrząc od dołu ustawił małe kółko rozrządu (według Niego) idealnie (czyli pomiędzy dwoma kropkami był widoczny nadlew na obudowie). Jednak gdy ja patrzyłem od góry pionowo w dół to okazało się, że jedna z kropek pokryła się z nadlewem więc poprawiliśmy. Myślę, że jeżeli ktoś ustawia znaki na małym kole rozrządu patrząc od dołu - ktoś inny powinien sprawdzić od góry. Jeżeli nawet po założeniu paska sprawdzi się patrząc tylko od dołu (patrzy się lekko z boku) to można nie zauważyć tej różnicy. Czy może to powodować aż takie objawy - nie wiem - ale u koleżanki to pomogło i niczego innego nie ruszała - tylko wymieniali Jej rozrząd.