Zobacz temat - [R45 1.6 16V]płyn do układu wspomagania kierowniczego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 1.6 16V]płyn do układu wspomagania kierowniczego

Aguska_47 - Pią Gru 04, 2009 11:19
Temat postu: [R45 1.6 16V]płyn do układu wspomagania kierowniczego
Witam. Płyn do układu wspomagania kierowniczego jest dużooo poniżej minimalnego poziomu, i powoli czuć jego ubytek;/Moje pytanie dotyczy wymiany, czy mogę dolać nowy do tego co jest z zbiorniczku(problem w tym,że nie wiem jaki był dolewany) albo spuścić stary i wlać nowy.Miła będzie jeszcze podpowiedz jaki najlepiej płyn kupić dla posiadających owe Roverki:)). Z góry dzięki za odpowiedz pozdrawiam:)
zuber84cool - Pią Gru 04, 2009 11:28

Warto zdiagnozować czy czasem są wycieki w układzie bo to też może być powód ubytku płynu,teoretycznie płynu się nie wymienia a tylko sprawdza i ewentualnie uzupełnia ubytek,dolać oczywiście można a nawet należy np. klasy DEXRON III
Aguska_47 - Pią Gru 04, 2009 11:49

Dzięki za odpowiedz :)Ale wydaje mi się , ze nie chodzi to o wyciek czy tym podobnie. Jak został sprowadzony około rok temu wszystko było na styk i teraz zaczyna się fala wymian, począwszy od oleju itp....a jeździ się dużo:) Pozdrawiam:)
SeevS - Pią Gru 04, 2009 12:03

Ja dolałem jakiś czas temu też miałem prawie minimum. Możesz też kupić oryginalny MG rover :)

http://www.tomateam.pl/sk...&m_dzial=-&c=90

marcinZG - Pią Gru 04, 2009 13:24

W Roverkach lubia przepuszczac opaski na wezykach.
U mnie przepuszczaly te odchodzace od zbiorniczka i zostaly wymienione na cybanty.
Spuscilem plyn ze zbiorniczka i zalalem nowy MG Rover.
Od tej pory spokoj.