Zobacz temat - [R75] Płyn do chłodnic - jaki?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Płyn do chłodnic - jaki?

leklisek - Sob Gru 05, 2009 19:36
Temat postu: [R75] Płyn do chłodnic - jaki?
Witam wszystkich forumowiczów.
Chciałbym uszłyszeć zdanie eksperów od roverków dotyczące stosowania płynu chłodzącego.
Jaki najlepiej stosować w r75 i jak wymienić przed nadejściem mrozów.
Dotychczas miałem "niebieski" Petrygo. Z powodu stałych wycieków po wymianie krućca przy bloku silnika mechanik zalał mi "czerwony" chyba też Petrygo. Niestety znów mam stopiowe ubytki w zbiorniku wyrównawczym. Mechanik straszy mnie nieszczelną pompą wody - podobno przypadłość tych silników...
Chciałbym uzupełnić ubytki ale przez te zmiany nie wiem w końcu jaki płyn zalać. Myślę o wymianie całego płynu...
Dziękuję za opinie.

apples - Sob Gru 05, 2009 19:49

Ja zalałem Prestone.
Co do Twoich wycieków to niech dobrze się przyjrzy czy czasami nie leci z obudowy termostatu. Jeżeli był kiedyś wymieniany to może jest za słabo przykręcony. Miałem tak samo. Na początku wydawało mi się że to z pompy, a to z obudowy termostatu. Termostat jest nad pompą i jak cieknie to leci po obudowie, dokładnie na jej skręceniu z obudową i wydaje się że to pompa cieknie.

[ Dodano: Sob Gru 05, 2009 19:49 ]
STP podobno też dobry.

Kot - Sob Gru 05, 2009 22:50

Ja do swojego zalalem najtanszego koncentratu K2 ale Tobie proponuje koncentrat HEPU ...
faecd - Sob Gru 05, 2009 23:05

na dolewki nalezy stosowac plyn zblizonej barwy i tyle
dukat11 - Sob Gru 05, 2009 23:34

Miałeś petrygo to lej to samo. Nie ma większego znaczenia marka tylko zawartość glikolu. Petrygo jest ok.
azer - Nie Gru 06, 2009 01:26

skoro cieknie to po co lać jakiś lepszy? petrygo będzie ok

tutaj masz instrukcję jak wymienia się
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=45278

staf - Nie Gru 06, 2009 10:24

leklisek, W związku z tym, ze masz stałe ubytki przeczytaj to: http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#78
A co do płynu.....koledzy powyżej napisali juz chyba wystarczająco dużo. :/