Zobacz temat - [R75] Skrzynia biegów albo jej szumienie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Skrzynia biegów albo jej szumienie

piotr1972 - Pon Gru 07, 2009 08:52
Temat postu: [R75] Skrzynia biegów albo jej szumienie
dziendobry dobrzy ludzie z forum mam taki problem . Jak jade to slysze szumienie skrzyni dodam ze olej w skrzyni jest co to moze byc prosze o wsparcie
dukat11 - Pon Gru 07, 2009 09:54

Łożysko lub zużyte zębatki
Brt - Pon Gru 07, 2009 10:30

więcej danych .... kiedy szumi, jak stoisz .. jedziesz ... przy wciśnietym sprzęgle, czy puszczonym ... czy podczas przyspieszania, czy jak jedziesz na luzie też ...
domel-x - Pon Gru 07, 2009 10:30

skąd wiesz ze to w 100% skrzynia? może to być łożysko piasty (koła) ,trudno tam zdiagnozować szum ,strasznie sie tam przenoszą dzwieki.kiedyś sam bezsensu w oplu wymieniłem skrzynie a szumiało łożysko z drugiej strony :twisted:
apples - Pon Gru 07, 2009 10:33

Podjedź do warsztatu lub podnieś samemu auto, dobrze zabezpiecz i włącz bieg 4 i "jedz do przodu". Może się okazać że to łożysko piasty tak szumi. Jak podniesiesz to będziesz wiedział czy to na pewno skrzynia. Najczęściej jest to wina łożyska piasty, a wydaje się że to skrzynia.
dukat11 - Pon Gru 07, 2009 10:38

apples napisał/a:
Podjedź do warsztatu lub podnieś samemu auto, dobrze zabezpiecz i włącz bieg 4 i "jedz do przodu". Może się okazać że to łożysko piasty tak szumi. Jak podniesiesz to będziesz wiedział czy to na pewno skrzynia. Najczęściej jest to wina łożyska piasty, a wydaje się że to skrzynia.


Najlepiej i sprawdzać ze stetoskopem. Pierwszy raz jak to zobaczyłem byłem w szoku ale mechanik mi wytłumaczył, że nie ma lepszej metody.

piotr1972 - Pon Gru 07, 2009 10:44

wlasnie ta skrzynia szumi jak wlocze bieg na luzie nie