Zobacz temat - [R45 1.6i 00r] Łożysko na alternatorze
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 1.6i 00r] Łożysko na alternatorze

mars - Wto Gru 08, 2009 21:41
Temat postu: [R45 1.6i 00r] Łożysko na alternatorze
Witam wszystkich serdecznie. Co sądzicie o samodzielnej wymianie łożyska na alternatorze. Piszczy jak wściekłe, więc muszę to zrobić. Znajomy radzi by lepiej oddać do warsztatu, ja jednak lubię grzebać, ale szczerze nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Próbowałem coś znaleźć na forum ale nie udało się, więc może jakaś podpowiedź
sTERYD - Wto Gru 08, 2009 23:41

to bardzo proste... mniej więcej jak wymiana łożyska w każdym jednym silniku elektrycznym. rozkręcasz go, wydłybujesz łożysko (nie licz, że lekko pójdzie) wciskasz nowe i montujesz
filologii nie ma tu żadnej :cool:

mars - Wto Gru 08, 2009 23:54

no właśnie nigdy żadnego nie rozbierałem, ale skoro mówisz że spoko to spróbuję. Ale czy wymieniając łożysko trzeba wymienić coś jeszcze, jakieś zabezpieczenia itp. bo nie wiem czego mogę się tam spodziewać
sTERYD - Sro Gru 09, 2009 08:55

same łożyska :cool:
chyba, że zgubisz jakieś śrubki ;)

mars - Sro Gru 09, 2009 09:24

same łożyska :cool:
Czyli ile ich tam jest? Przypuszczam, że dwa czyli po dwóch stronach wałka. Tak?

sTERYD - Sro Gru 09, 2009 12:20

dokładnie :cool:
darek_wp - Sro Gru 09, 2009 13:25

Trochę zabawy możesz mieć z wyciągnięciem alternatora z autka i warto by mieć pod ręką ściągacz do łożysk bo w palcach to ich na pewno nie wyjmiesz.
I nie zapomnij przed tym wszystkim odłączyć akumulator.