Zobacz temat - [R45 2.0iDT 01r] Ciężko chodząca kierownica
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 2.0iDT 01r] Ciężko chodząca kierownica

baltian - Czw Gru 10, 2009 22:24
Temat postu: [R45 2.0iDT 01r] Ciężko chodząca kierownica
Hej, mam problem tego typu: Po uruchomieniu silnika mam problem z przekręceniem kółka :/ Kiedy chce skręcić koła w miejscu jest to praktycznie nie możliwe. Opór i jakies dygotania. Dopiero kiedy lekko rusze to moge juz "swobodnie" przekręcić kierownicą. W ogóle mam wrazenie ze dośc ciężko chodzi mi kierownica. Wspomaganie jest bo odbija ale chyba troche za słabo :/ . Czy to moze byc np. problem z maglownicą ??
kolorowy - Czw Gru 10, 2009 22:55

hej sprawdz stan oleju w zbiorniczku , jak malo zalej nad max i na odkreconym korku krec lewo do oporu i prawo tak kilka razy u mnie pomoglo :lol: a mechanik straszyl ze pompa siada .ewe mozesz sprawdzic pasek pompy byc moze do wymiany :?:
Kot - Czw Gru 10, 2009 23:11

Dokladnie zobacz czy masz olej w zbiorniczku zapewne juz co nie ma ;) jezeli to nie pomoze sprawdz pasek pozniej pompa... jesli nie to, to juz tylko zostanie maglownica ...
Brt - Czw Gru 10, 2009 23:34

Kot napisał/a:
sprawdz pasek

Na moje oko po prostu ślizga się pasek ... na początek proponuję wymianę paska ... jeśli nie pomoże, to trzeba sprawdzić czy napinacz prawidłowo pracuje i wystarczająco napina pasek :ok: Skoro po dodaniu gazu wszystko działa, to maglownica jest ok moim zdaniem. A co do samej siły wspomagania, to w roverkach ono nie jest supermocne i kierownica nie chodzi "paluszkiem".