Zobacz temat - [R400 SDI '99] Problem z prędkościomierzem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400 SDI '99] Problem z prędkościomierzem

moriel - Pią Gru 11, 2009 20:06
Temat postu: [R400 SDI '99] Problem z prędkościomierzem
Witam

Stała się dziwna sprawa z prędkościomierzem. Przy włączaniu zapłonu nagle podskoczył, zamarł i od tego momentu już się nie rusza.
Zaznaczam, że historie z impulsatorem już sobie na forum odszukałem i nie o to mi chodzi.
Chodzi o to, że wskazówka przeskoczyła cały zakres kilometrów i zatrzymała się dopiero na kołku zerowania licznika dziennego. W takim stanie sobie tkwi, niezależnie od włączenia/wyłączenia zapłonu. Teraz nie wiem czy to normalne i po naprawie impulsatora wskazówka wróci do stanu normalnego czy uszkodzony jest też sam wskaźnik? Wydaje mi się, że powinna być tam jakaś sprężyna odpowiedzialna za powrót wskazówki do zera, a brak reakcji po wyłączeniu zasilania wskazuje na jej uszkodzenie. Ale mogę się mylić.

badek - Pią Gru 11, 2009 20:18

Hmmmmmmm.Wyglada na to ze zerwala sie sprezynka ktora powinna cofac wskazowke licznika do pozycji wyjsciowej.Nie obejdzie sie bez rozbiorki.Musisz jednak uwazac.Licznik jest delikatny i latwo go uszkodzic.
moriel - Pią Gru 11, 2009 21:53

Witam ponownie

Problem rozwiązał się w równie dziwny sposób jak się rozpoczął. Wymontowałem zegary, rozebrałem i popchnąłem wskazówkę z powrotem do jej naturalnego położenia. I tak została. Okazało się, że mechanizm sprężynowy wskazówki ma dwa położenia spoczynkowe - przy 0km/h jedno, pionowo w dół po przekroczeniu prędkości maks. drugie. Wystarczyło przerzucić z powrotem do tego właściwego. Po zamontowaniu wskaźnik prędkości działa - na ile byłem w stanie ocenić prawidłowo. Przy okazji usunąłem zdechłego maszynistę (mucha).

Brt - Sob Gru 12, 2009 00:19

moriel napisał/a:
Przy okazji usunąłem zdechłego maszynistę (mucha).

:hahaha: :rotfl:

karolkos - Sob Gru 12, 2009 13:19

Witam.
Pozwolę sobie podłączyć się do tematu,ponieważ w moim 620 Sdi również wskazówka zachowuje się dziwnie.Otóż podczas jazdy wskazuje prędkość,ale gdy tylko puszczę gaz,wskazówka wraca do punktu 0.Co dziwne, jeśli wduszę pedał gazu wraca do poprzedniego położenia.Tak samo jest jak puszczę pedał gazu (wskazówka leci w dół), następnie wcisnę sprzęgło bez gazu,wskazówka również wraca do poprzedniego położenia.
Czy to jest wina impulsatora,czy usterka leży po stronie czegoś innego?

NEOSSS - Nie Gru 13, 2009 15:46

karolkos, wyczysc kostke i sprawdz kabelki
filo - Nie Gru 13, 2009 23:57

Skoro mowa o 620 SDi-jak odpalam silnik wskazówka prędkościomierza podskoczy do 20 km/h.
Jak na luzie gazuje do 3000rpm też podskakuje do 20 km/h i opada.
Jak trzymam na 3000rpm to wskazówka utrzymuje się na tych 20 km/h.
O co kaman?
Impulsator mam starego typu-tzn.ten co przepływa tam chyba przez niego płyn od wspomagania...
Kostka raczej nie bo czyściłem to profilaktycznie jakiś czas temu.
Kable całe...