Zobacz temat - [R75] Dziwny dźwięk po wyłączeniu silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Dziwny dźwięk po wyłączeniu silnika

maciasw - Wto Gru 15, 2009 13:41
Temat postu: [R75] Dziwny dźwięk po wyłączeniu silnika
Pojawił się dziwny dźwięk po wyłączeniu silnika. Coś jak "zatkany odkurzacz" albo jakaś dmuchawa. Zaraz po wyłączeniu silnika jakieś urządzenie jeszcze się kręci, powoli schodzi z obrotów (zatrzymujący się odkurzacz). Potem chodzi jeszcze przez jakiś czas na równych obrotach. Nie wiem co to jest. Myślałem, że to wiatrak na chłodnicy, gdyż włączana była klima. Jednak to nie to. Wiatrak stoi. Przed akumulatorem jest przyczepiony, gruby, gumowy wąż, jakieś 25 ostatnich cm jest grubsze. Wygląda to na jakiś smok zasysający powietrze. Jak owe urządzenie kręci się jeszcze, to przez ten smok zasysane jest powietrze, sprawdzałem. Nie mam pojęcia co to jest. Ten dziwny dźwięk pojawił się jakiś czas temu, jak średnie temperatury powietrza spadły. Czy to coś od ogrzewania, i dlaczego chodzi po wyłączeniu silnika. Dzwięk dochodzi z prawej strony silnika (patrąc od przodu) gdzieś w okolicach akumulatora.
Chyba w miarę jasno się wyraziłem.

kasjopea - Wto Gru 15, 2009 13:45

maciasw, proszę uzupełnić dane auta w nawiasie kwadratowym zgodnie z zasadami kącika.
maciasw - Wto Gru 15, 2009 14:11

Zrobione:):)
chart - Wto Gru 15, 2009 14:16
Temat postu: dźwięk dziwny
Poczytaj sobie o WEBASTO, było tego mnóstwo na forum
szwed - Wto Gru 15, 2009 14:27

to webasto chodzi tak powinno byc
dukat11 - Wto Gru 15, 2009 14:41

Webasto które sie załacza poniżej 5 stopni na zewnątrz. Jesli zgasisz samochód przed pełnym rozgrzaniem silnika i webasto jeszcze działa to musi sie schłodzić i wtedy słychać wentylator chłodzący webosto
maciasw - Wto Gru 15, 2009 15:11

To wychodzi na to, że jeszcze wielu rzeczy nie wiem o aucie, którym jeżdzę. A myślałem, że u mnie nie ma tego urządząnka a to syczenie to awaria jakiegoś elementu. Wielkie dzięki za rozwianie wątpliwości.
solkim - Wto Gru 15, 2009 18:38

Oby tylko takie dobre informację.
Sprawdz na wszelki wypadek czy do wydechu webasta nie przylega żadna gumowa rura. Ja jedną lekko nadtopiłem od rozgrzanego urządzenia.

maciasw - Wto Gru 15, 2009 18:42

Sprawdzę, sprawdzę. Jak lokalizowałem to dziwne syczenie to właśnie poczułem jakiś smród topionej gumy. Oby nie było za późno.
apples - Wto Gru 15, 2009 18:44

Rura od Intercoolera. :wink:
dukat11 - Wto Gru 15, 2009 18:47

apples napisał/a:
Rura od Intercoolera. :wink:


u mnie też się przytopiła. Plastikowa opaska samozaciskowa załatwiła sprawę.

apples - Wto Gru 15, 2009 19:06

Widocznie ktoś już kiedyś ją ściągał. Wystarczy odkręcić opaskę, wsunąć bardziej na intercooler i będzie OK.
dukat11 - Wto Gru 15, 2009 19:12

tak, ja :smile: