Zobacz temat - [400 2.0 Di 1998r] Olej do wspomagania.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [400 2.0 Di 1998r] Olej do wspomagania.

luki_pj - Pią Gru 18, 2009 19:46
Temat postu: [400 2.0 Di 1998r] Olej do wspomagania.
Witam,

od razu mówię że użyłem opcji szukaj :)
Żeby bana nie dostać, tak że nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.

Wygląda sprawa tak, że chcę dolać do układu wspomagania olej bo spadł mi poziom poniżej low. Ogólnie podejrzewam że jest tam DEXRON II jak to powinno być (odcień zielony).

W sklepie poprosiłem o odpowiedni olej, gość nie miał, i dał mi coś takiego
http://www.pat4x4.pl/skle...products_id=101
I jest to DEXTRON III jak dla mnie. I chyba też odcień zielony, choć ciężko stwierdzić bez otwierania.

Czytam ogólnie że jest mieszalny z DEXRON II, ale na razie nie otwieram bo chcę się o nim więcej dowiedzieć. W razie czego to go oddam bo gość w sklepie nie bardzo miał pojęcie co sprzedaje.

Tu moje pytanie, ktoś stosował ten specyfik w naszych Roverkach ??
Bo nie wiem czy dolać, czy spuścić cały i wlać ten jako nowy.
Według strony producenta (załącznik) powinien pasować, ale się już tyle tego naczytałem że nie można mieszać... że wolę się was upewnić.

szoso - Pią Gru 18, 2009 20:30

jeśli jest napisane że jest mieszalny to możesz dolać śmiało i nic się nie stanie :smile:
ja u siebie nie mam problemu z kupnem Dexronu II i to różnych marek :wink:

kasjopea - Pią Gru 18, 2009 21:28

Ja u siebie miałam dolany przez omyłkę Dexron III i jak do tej pory nic się nie dzieje :wink:
luki_pj - Pią Gru 18, 2009 21:32

kasjopea napisał/a:
Ja u siebie miałam dolany przez omyłkę Dexron III i jak do tej pory nic się nie dzieje :wink:

Czyli prawdą jest, że można mieszać Dexron II z Dexron III :)
Ważne żeby kolor płynu się zgadzał...

kasjopea - Pią Gru 18, 2009 21:34

Hm, no nie wiem tak do końca. Kiedyś gdzieś tam doczytałam, że Dexron II na przykład może być w różnych kolorach produkowany (pewnie zależy od producenta). U mnie był czerwony. Idąc za tym pan w sklepie wepchnął mi czerwony, twierdząc, że musi być taki sam kolor. I to właśnie był Dexron III.
luki_pj - Pią Gru 18, 2009 21:39

kasjopea napisał/a:
Hm, no nie wiem tak do końca. Kiedyś gdzieś tam doczytałam, że Dexron II na przykład może być w różnych kolorach. U mnie był czerwony. Idąc za tym pan w sklepie wepchnął mi czerwony, twierdząc, że musi być taki sam kolor. I to właśnie był Dexron III.

Z tego co kojarzę i pamięć mnie nie myli, to kolor czerwony to syntetyk, a zielony to mineralny i nie zaleca się mieszania kolorów ze sobą. Tak że w Twoim przypadku wszystko ok.
U mnie akurat jest zalany zielony... problem tylko taki że ta miarka w opakowaniu jest zrobiona z czerwonego, przeźroczystego tworzywa i nie wiem na 100% czy to co mam w środku jest czerwone czy zielone. A jak otworzę to dupa bo nie zwrócę do sklepu. No cóż trzeba zaryzykować. Innego sposobu widać nie ma jak otwarcie.

chudson - Pią Gru 18, 2009 23:33

ja śmigam na orlenowskim ATFie i jest dobrze.
filo - Sob Gru 19, 2009 06:15

chudson napisał/a:
ja śmigam na orlenowskim ATFie i jest dobrze.


Też to kupiłem bo spełnia jakąś tam normę i jest odpowiednikiem Dexron III.

luki_pj, a może pokuś się o wymianę całego płynu w układzie?

luki_pj - Sob Gru 19, 2009 12:01

filo napisał/a:

luki_pj, a może pokuś się o wymianę całego płynu w układzie?

Na wiosnę pewnie tak, na razie nie mam możliwości gdzie i jak, jest mróz na polu i na taką pogodę to nie robota. Na razie dolałem żeby tylko w razie czego nie uszkodzić pompy.
Płyny są tego samego koloru więc nie powinno być problemu. Do wiosny pojeżdżę :ok: