Zobacz temat - [R45 1,4 benzyniak 2000r] brak ciepła w aucie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 1,4 benzyniak 2000r] brak ciepła w aucie

Edwardosks - Pon Gru 21, 2009 22:20
Temat postu: [R45 1,4 benzyniak 2000r] brak ciepła w aucie
Witam
mam problem z brakiem ciepła w aucie w moim roverku - dmuchawa grzeje zimnym powietrzem a przy takiej temperaturze i korkach nie jest za fajne :(

Mam takie pytanie co to moze być czy termostat czy nagrzewnica?
Czy samemu dam radę to sprawdzić czy nie obędzie sie bez wizyty u mechanika!

I czy takie elementy da się samemu wymienić czy raczej udac się w ręce fachowców??

I jeszcze jedno pytanie szukam dobrego i w miare cennowo rozsądnego mechanika z Gliwic najlepiej okolice szobiszowic warszawska tarnogórska


z góry dzięki za odpowiedzi i porady

[ Dodano: Pon Gru 21, 2009 22:20 ]
ps. jeszcze jedno pytanko czy wymienione wyżej elemnty czyli termostat i nagrzewnica będą pasowały z Hondy??

adam8056 - Pon Gru 21, 2009 22:27

Na poczatek sprawdz czy nie brakuje plynu chlodniczego.
magneto - Wto Gru 22, 2009 08:41

Na ścianie grodziowej w komorze silnika tak mniej więcej na środku są dwa węże które idą do kabiny.Niech jedna osoba kręci w kabinie pokrętłem ciepło/zimno a ty sprawdz na wężu czy zawór się otwiera/zamyka.
Edwardosks - Wto Gru 22, 2009 22:12

Sprawdziłem płyn w chłodnicy i rzeczywiście w zbiorniczku wyrównawczym pusto. Dolałem i grzeje - nie grzeje zbytnio mocno ale grzeje - tylko co mnie dziwi Śmierdzi choćby spalenizną.

Czym to może być spowodowane?

Jutro sprawdzę również węże o których pisał magneto,

Najdziwniejsze jest jeszcze to, ze 2 tygodnie temu jechałem w podkarpackie i sprawdziłem wszystkie płyny chłodniczy też i dolałem do pełna a dziś pustka !
Chyba trzeba będzie oddać autko na sprawdzenie chodnicy bo już kiedyś miuałem podobny problem ale znikł a teraz znów się pojawił