Zobacz temat - [214Si] Zgasl i nie rusza - dziwny problem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214Si] Zgasl i nie rusza - dziwny problem

dudus87 - Pon Gru 21, 2009 23:29
Temat postu: [214Si] Zgasl i nie rusza - dziwny problem
Przeczytałem tematy podobne ale tutaj mam troszeczkę inny problem.

Autko zasilane LPG.


Odpaliłem na benzynie i jadę do domu, jadę jadę i nagle przed skrzyżowaniem na niskich obrotach zgasł. Nie wiem czy był na gazie czy się właśnie przełączył czy jeszcze na benzynie. Szybka reakcja - odpaliłem jeszcze raz, załapał ale zgasł od nowa i już się nie włączył.

Benzyny mało było... poszedłem na stacje dolałem, pompa chodzi nadal nic.
Akumulator myślę... kable, znajomy odpalamy...nadal nic
Może rozrusznik... z górki było dwójka sprzęgło i...odpalił jak jechał ale nie reagował kompletnie na pedał gazu... i dopóki się toczył to tak było. Później zgasł :(

w między czasie po przerwie małej na chwile odpalił ale zgasł znowu.

Co to może być? bardzo się boje paska rozrządu chociaż ma on około 10tys km mam nadzieje że to nie to

faecd - Pon Gru 21, 2009 23:34

dudus87, moze zassalo syfu z baku skoro paliwa miales malo i pozatykalo wtryski, sprobuj na razie odpalic auto z gazu (w instrukcji jest opisane to jakos sie trzyma przycisniety guzik od gazu i sie kreci rozrusznikiem)
dudus87 - Pon Gru 21, 2009 23:41

no wlasnie u mnie nie można odpalić z gazu ;(
polofix - Pon Gru 21, 2009 23:43

napewno masz tryb awaryjny.trzymaj przycisk dlugo nawet przed odpaleniem i powinno ci zasygnalizowac ze jest tylko na gazie
odpalasz i jedziesz

faecd - Wto Gru 22, 2009 00:03

dudus87, mozna mozna
dudus87 - Wto Gru 22, 2009 09:24

oby :) jutro trzymam ten przycisk do oporu :)

[ Dodano: Wto Gru 22, 2009 09:24 ]
Niestety, robiłem co mogłem a awaryjnie sie tej instalacji nie odpali...cóż począć?