Zobacz temat - [R75] Wariujące webasto
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wariujące webasto

kerbi - Sro Gru 23, 2009 09:48
Temat postu: [R75] Wariujące webasto
Witam, i życzę wszystkim wesołych i spokojnych swiąt. Powiedzcie co może byc przyczyną takiej sytuacji. Od dawna miałem problemy z pracą (a dokładniej brakim pracy) webasta. Ostatnio chyba zaczęło pracować( po tym jak akumulator na czas mrozu wziąłem do domu na dwie doby), jak otworzyłem maskę rurka była ciepła, sam piec był bardzo gorący i temp. w miare szybko rosła - były mrozy. Dzisiaj termometr pokazuje +8,5 i webasto odpala???. Czy przyczyna tego może być czujnik temp. a jeżeli tak to gdzie można go kupić i za ile na allegro chyba nie ma. Czy dużo roboty z jego wymianą. I ostatnie pytanie jak bym chciał rozebrać piecyk, czy płyn nie wycieknie oraz czy trzeba później układ odpowietrzyć. Dzięki.
saute - Sro Gru 23, 2009 10:23

a po co masz rozbierać , jak działa i grzeje ;] ?? ?

[ Dodano: Sro Gru 23, 2009 10:23 ]
czujnik temp. zewnętrznej do webasta jest za przednim zderzakiem .... są tam dwa : ten "chudszy czarny" wyświetla temperaturę zewnętrzną w kompie na desce , a ten grubszy jest od webasta...

staf - Sro Gru 23, 2009 10:38

kerbi, W dziale tech, FAQ znalazłem coś takiego:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#55

kerbi - Sob Gru 26, 2009 16:57

Teraz to może i działa ale czemu przy +8,5 czy 9 a nie jak mrozy są. Wszyscy piszą że w ich autkach rurka od piecyka jest mocno gorąca, u mnie goracy a nawet bardzo gorący to jest tylko sam piecyk.
saute - Sob Gru 26, 2009 18:00

kerbi , piecyk jest gorący nawet jak webasto nie pracuje , bo przepływa przez niego nagrzana woda z silnika ;)
kerbi - Nie Gru 27, 2009 07:40

Rozumiem, ale czy ten przepływajacy płyn w krótkim czasie nagrzeje piec tak, że się dotknąć nie da? Słuchaj a gdzie mogę taki czujnik dostać.
saute - Nie Gru 27, 2009 09:15

kerbi , czujnik kupisz używkę od anglika .... a skąd wiesz , że Twój jest niesprawny ? ...
kerbi - Pon Gru 28, 2009 09:42

no nie wiem tylko tak się przypuszczam, może się mylę ale czy jak by był walnięty to wogóle by nie chodziło? czy napzykład tak jak u mnie przy załącza a nie powinien.
SeniorA - Pon Gru 28, 2009 11:14

kerbi napisał/a:
Ostatnio chyba zaczęło pracować( po tym jak akumulator na czas mrozu wziąłem do domu na dwie doby)
odłączenie aku na ponad 10 minut usuwa ewentualne błędy webasto zapamiętane w sterowniku.
kerbi napisał/a:
Teraz to może i działa ale czemu przy +8,5 czy 9 a nie jak mrozy są.
sprawdź temperaturę w pkt. 7.1 testu komputera . W przypadku awarii czujników temperatury , większość sterowników przechodzi do ustawień domyślnych , to może tutaj też to być.
kerbi - Pon Gru 28, 2009 14:35

ok dzięki popatrzę, posłuchaj powiedz mi jeszcze bo nie uzyskałem nigdzie odpowiedzi czy jak bym odkręcił wąż od piecyka to płyn wyleci czy nie oraz czy trzeba później układ odpowietrzyć
SeniorA - Pon Gru 28, 2009 15:07

webasto jest wpięte w obieg układu płynu chłodzącego, więc odpięcie przewodu spowoduje takie skutki jak piszesz.