Zobacz temat - [R75] Oryginalny moduł TV - usterka....
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75] Oryginalny moduł TV - usterka....

OPTANT - Czw Gru 24, 2009 00:36
Temat postu: [R75] Oryginalny moduł TV - usterka....
W samochodzie mam zainstalowany oryginalny moduł z TV. Niestety kilka dni temu odmówił posłuszeństwa. Jest "martwy" i dodatkowo podłączony standardowo dwiema kostkami powoduje ogólną wariację samochodu. Zamek centralny tylko otwiera (nie zamyka) samochód, nie pojawia się dźwięk kierunkowskazów (kierunki działają), przy próbie przełączenia temperatury na panelu klimy pojawia się napis Err w miejscu wyświetlania temperatury, samochód nie "widzi" czujnika zamknięcia klapy bagażnika i wiele innych. Po wyjęciu kostek z modułu monitora wszystko co szwankowało w samochodzie zaczyna działać.

Wymieniłem na 100% sprawne wszystkie 3 znane mi moduły systemu audio video tzn: monitor i 2 puszki ukryte w bagażniku za plastikową pokrywą. Wymieniałem je pojedynczo i jednocześnie. Moduły TV sprawdziłem na 2 innych egzemplarzach. Na nic. Cały czas to samo... Chyba musi być jeszcze jakiś moduł, którego obecności nie jestem świadom. może coś z zasilaniem??? Oczywiście wszystkie bezpieczniki, również i ten w puszce w bagażniku są sprawne. Czy ktoś ma jakiś pomysł???

SeniorA - Czw Gru 24, 2009 09:50

a moduł video na dnie bagażnika gdzie koło zapasowe , bo chyba sprawdzałeś tylko wzmacniacz anteny i sterownik radia . W prawym górnym rogu szybu jest jeszcze łącznik sygnałów .

[ Dodano: Czw Gru 24, 2009 09:50 ]
OPTANT napisał/a:
dodatkowo podłączony standardowo dwiema kostkami powoduje ogólną wariację samochodu.
zakłóciłeś pracę sterownika komfortu BCU.
OPTANT - Czw Gru 24, 2009 10:19

To właśnie te puszki obok koła zapasowego wymieniałem. Te umieszczone na tylnej ścianie bagażnika i zasłonięte plastikową pokrywą...

Niestety brak mi nawet blokowego schematu połączeń systemu audio z pozostałymi. Z tym problemem nie spotkałem się jeszcze do tej pory, pomimo, że to już mój trzeci Rover z kolei i drugi 75 z tego rocznika.

dukat11 - Czw Gru 24, 2009 10:31

Bardzo prawdopodobne że to nie moduł a problem z instalacją. Radio z TV współpracuje z wieloma systemami. Między innymi modułem świateł, licznikiem, itp. Więc jeśli masz coś nie tak z instalacją to może siać po instalacji (po BUS) i zakłócać inne układy. Przejrzyj instalację czy nie ma gdzieś zwarcia lub nie jest zamoknięta.
SeniorA - Czw Gru 24, 2009 10:54

OPTANT napisał/a:
Niestety brak mi nawet blokowego schematu połączeń systemu audio z pozostałymi.
Sygnał z anteny przez wzmacniacz do modułu video. Moduł połączony jest z sterownikiem radia , wyświetlaczem i przez zegary z gniazdem diagnostycznym. Wyświetlacz,moduł, zegary i gniazdo komunikują się magistralą K-BUS. To tak z grubsza.
OPTANT - Czw Gru 24, 2009 12:58

Instalacja elektryczna w tym samochodzie była od nowości nietknięta. Dopiero teraz skusiłem się na dodanie sterownika do oryginalnego, automatycznego WEBASTO. Przeróbkę wykonałem wg artykułu

http://www.roverki.pl/art...order=0&sid=448

Działa super.

Przerabiając instalację, połączyłem czarny przewód ze złącza (z mniejszą ilością przewodów) modułu wyświetlacza TV z masą (...) i tak włączyłem akumulator......

Czy ktoś może mi powiedzieć co znajduje się na tym złączu?

Instalację przerobiłem dość porządnie. Stworzyłem swój osobny obwód zakończony wtyczką, która wkładana jest do dorobionego przeze mnie gniazda od strony instalacji samochodu. Wystarczy rozpiąć złącze i włożyć drugą wtyczkę, która posiada zmostkowania doprowadzające instalację z elektrycznego punktu widzenia do pierwotnego kształtu.

[ Dodano: Czw Gru 24, 2009 12:58 ]
Myślałem o tym, że mogłem coś zepsuć w instalacji, ale gdy odpinam moduł monitora ze złącza wszystko jest OK, a przecież transmisja po magistrali cały czas się odbywa - z monitorem, czy bez niego.

Odpięcie wszystkich dodanych przeze mnie przeróbek również nie powoduje zmiany w zachowaniu się "problemu"

Moduł TV jest OK więc????????????

Może pomocą okaże się wyłącznie komputer?

dukat11 - Czw Gru 24, 2009 13:37

chyba pozostaje ci komputer. Możliwe że gdzieś jest słaby styk i podciąga coś za dużo prądu przez co sygnały na magistrali są zakłócane i wtedy wszystko może wariować
lordbil - Pią Sty 29, 2010 16:46

Witam jestem ciekaw czy poradziles sobie z problemem jaki sprawial ci modul tv?Jestem nowym posiadaczem mg zt cdti 2004 i mam praktycznie takie same obiawy jakie opisywales w swoim poscie czyli nie dzialajacy tv/gps modul ,brak wyswietlaczy kieronkow, centralny zamek mozna zamknac ale nie otworzyc ,itp.


Jezeli udalo ci sie rozwiazac twoj problem byl bym wdzieczny za jakie kolwiek wskazowki.
Pozdrawiam Pawel Fan Rowerkow