Zobacz temat - [R600] Ciągle rozładowany akumulator??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Ciągle rozładowany akumulator??

karino - Czw Gru 24, 2009 14:21
Temat postu: [R600] Ciągle rozładowany akumulator??
witam wszystkich i życzę wesołych i spokojnych świąt :)

A więc, zostawiłem auto na noc na parkingu,przychodze rano i prubuje odpalić auto i nic akumulator był rozładowany. zdziwiło mnie to ze był ciepły po nocy a nic nie było właczone radio i swiatła były wyłaczone. no có zadzwoniłem po tate odpaliłem auto z jego akumulatora. dpo południu ide do garazu z zamiarem wyjazdu a tu zeroreakcji akumulator znowu rozładowany i ciepły. powiedzcie koledzy gdzie możebyc pzyczyna? domyslam sie ze gdzies zwarcie siee zrobiło ale gdzie znalesc skutek rozładowania akuu?

praktis - Czw Gru 24, 2009 14:30

karino napisał/a:
gdzie znalesc skutek rozładowania akuu?


Już znalazłeś skutek :lol: niemożność uruchomienia auta :razz:

A przyczyn może być wiele: niesprawny alternator, regulator napięcia, akumulator, "ukryty" odbiornik pradu, zwarcia, itp.

Wesołych Świąt!

darek_wp - Czw Gru 24, 2009 15:48

Nie obejdzie się niestety bez miernika i sprawdzenia w pierwszej kolejności ładowania a jeśli jest ok to pozostaje szukanie prądożercy - wyłączanie poszczególnych obwodów i sprawdzanie poziomu poboru prądu z aku.
karino - Pią Gru 25, 2009 14:49

dodam jeszcze ze dzien przed ta awaria wymieniali mi olej i filtr paliwa i powietrza i sadze ze gdzies cos nie takl zrobili przy wymianie filtra powietrza
kadzaf - Pią Gru 25, 2009 15:08

sprawdz klemy oraz mase,a po za tym to musisz miernikiem go zmierzc (moze juz kończy sie)
karino - Pią Gru 25, 2009 18:25

we wtorek sprawdzałem ładowanie akumulatora wychodziło 13.50 nie wiem czy to dobrze czy zle. w poniedziałek pobawie sie mozeeczywiscie akumulator sie konczy wezme drugi podłacze i zobacze co bdzie sie dziac.
staf - Pią Gru 25, 2009 18:43

karino, Miałem taki problem w Astrze. Okazało się że światełko w bagażniku paliło sie nonstop. Może tu jeszcze sprawdż.
BetJar - Pią Gru 25, 2009 19:01

Odepnij klemę z akusia na noc, rano sprawdź.
Może ma zwarcie wewn.?

darek_wp - Nie Gru 27, 2009 12:02

karino napisał/a:
we wtorek sprawdzałem ładowanie akumulatora wychodziło 13.50 nie wiem czy to dobrze czy zle. w poniedziałek pobawie sie mozeeczywiscie akumulator sie konczy wezme drugi podłacze i zobacze co bdzie sie dziac.


Za małe napięcie ładowania - do sprawdzenia alternator i to on jest też najprawdopodobniej przyczyną rozładowywania aku.

sknerko - Nie Gru 27, 2009 12:55

darek_wp napisał/a:
Za małe napięcie ładowania - do sprawdzenia alternator i to on jest też najprawdopodobniej przyczyną rozładowywania aku.

nie koniecznie akumulator może b yć strzelony i będzie pobierał taki prąd że się alternator nie wyrobi ale wg. mnie to nie to myślę że raczej szczotki alternatora się kończą i stąd niskie napięcie. sprawdzał bym wypinając bezpieczniki który obwód rozładowuje aku może coś zwiera jakieś radio albo inny alarm miałem kiedyś rozładowaną bateryjkę podtrzymującą alarm która zwierałai rozładowywała aku

karino - Pon Gru 28, 2009 17:29

winowajcą był akumulator ciagle był ciepły nawet jak stał, nieruszany. nowy akumulator wstawiłem i jest ok
sknerko - Wto Gru 29, 2009 09:28

czyli miałem rację aku był do d.....y i napięcie ładowania siadło bo się alternator nie wyrabiał
karino - Pią Sty 01, 2010 14:43

znaczy sie ładowanie w trakcie jazdy było bo radio nawiew i swiatła działały
sknerko - Pią Sty 01, 2010 15:58

karino napisał/a:
znaczy sie ładowanie w trakcie jazdy było bo radio nawiew i swiatła działały

a no było ino że obniżone bo alternatory w Roverach dość słuszne są :cool:

BetJar - Pią Sty 01, 2010 21:35

karino napisał/a:
winowajcą był akumulator ciagle był ciepły nawet jak stał, nieruszany.

No to dobrze pisałem:
BetJar napisał/a:
Może ma zwarcie wewn.?
karino napisał/a:
i jest ok
Nie ma za co.
sek099 - Pią Lis 26, 2010 21:59

Witam podepnę się do tego tematu tylko z tym ze chciałbym się zapytać czy jak się zostawi kluczyki w stacyjce i będzie kluczyk przekręcony na tą pierwsza pozycje to będzie się rozładowywał aku? dodam ze przełożyłem silnik i normalnie odpalił z tym ze wujek go gasił i nie przekręcił kluczyka do końca i czy tak właśnie może być? aku jest dobry bo wcześniej bardzo dobrze chodził:) aż no po 2-uch dniach stania się rozładował a wcześniej stał nawet tydz. a jak włożyłem to palił z pierwszego:) prosiłbym o pomoc....
rami1000 - Czw Gru 02, 2010 08:01

Po przekręceniu kluczyka dodatkowe elementy wyposarzenia auta dostaja zasilanie wiec prawdopodobieństwo rozładowania z powodu zostawienia przekręconego kluczyka jest.