Zobacz temat - [R416 1.6Si 96r] pytanie jakie klocki hamulcowe
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416 1.6Si 96r] pytanie jakie klocki hamulcowe

Robertt - Pią Gru 25, 2009 11:01
Temat postu: [R416 1.6Si 96r] pytanie jakie klocki hamulcowe
Mam pytanie jakie klocki,tarcze ma te auto jakie kupic ? na oś przednia i tylnia
czy oś tylnia ma tez tarcze czy beben ? i czy sa to klocki czy szczeki ? czy co ?
wiecie moze czy dostane uszczelkie pod kolektor wdechowy ?
lub na glowice i miskie olejowa bo mi olej ucieka
Kiedy sie wymiania filtr paliwa ?
Czy jak sie wymienia hamulcr klocki tarcze itd to trzeba wlac nowy plyn hamulcowy odpowietrzyc itd ?
z gory dzieki za odp
Pozdrawiam

szoso - Pią Gru 25, 2009 12:36

nie mów że nie umiesz odróżnić tarcz pełnych od wentylowanych jeśli chodzi o przód a tym bardziej ja wygląda bęben hamulcowy a jak tarcza z tyłu :wink:
trudno powiedzieć co akurat ty masz w swoim, trzeba po prostu to sprawdzić samemu
ja mam z przodu tarcze pełne a z tyłu bębny a inne mają z przodu tarcze wentylowane a z tyłu również tarcze

Robertt - Pią Gru 25, 2009 13:57

wlasnie nie mam jak sprawdzic wiem ze wsprzodu mam klocki i tarcze i napewno jak bede kupowac tarcze wentylowane
sTERYD - Pią Gru 25, 2009 14:05

ale wiesz, że tarcz litych i wentylowanych nie stosuje sie zamiennie? ;>
Robertt - Sob Gru 26, 2009 09:58

ale sluchaj jak bym mial na przod tarcze pelne i chcilabym je zmienic na wentylowane co za problem ?
sTERYD - Sob Gru 26, 2009 12:55

to problem taki, że Ci nie wejdą w zaciski, gdyż są o centymetr grubsze
celticross - Sob Gru 26, 2009 22:24

potwierdzam slowa przedmowcy, nie mozesz stosowac zamiennie tarcz wentylowanych i pelnych....bo po prostu zaciski sa inne i wiecej do zmiany, niz tylko same tarcze.
..tak ogolnie, to nie obraz sie, ale skoro pytasz o tak podstawowe rzeczy(nie wiesz jak odroznic tarcze od bebnow) to moze oddaj samochod do warsztatu i niech oni kupia co treba i zrobia co trzeba? (taka moja delikatna sugestia).
Wszystkie elementy o ktorych mowisz, sa cholernie wazne w uzytkowaniu samochodu(pod katem bezpieczenstwa jazdy jak i bezpieczenstwa dla samego silnika) i jesli ktos nie ma rozeznania, to lepiej sie nie brac.

[ Dodano: Sob Gru 26, 2009 21:24 ]
co do filtra paliwa...wymieniasz gdy jest brudny....gdy jest brudny, auto gorzej jezdzi.
Ogolnie, robie to bardzo rzadko....fakt, zalezy gdzie i co sie tankuje ;)
pierwszy filtr masz przy pompie paliwa, pozniej masz filtr glowny, pozniej bodajrze przed wtryskiwaczami.