Zobacz temat - [R420] Coś skwierczy pod maską jak odpalam z rana
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Coś skwierczy pod maską jak odpalam z rana

szoso - Wto Gru 29, 2009 08:45
Temat postu: [R420] Coś skwierczy pod maską jak odpalam z rana
witam
po tych dużych mrozach coś mi zaczęło skwierczeć pod maską jak odpalam auto rano po nocy, trwa to kilka sekund po uruchomieniu silnika i przestaje
do pracy mam 20km i jak auto stoi 8 godzin na dworze to przy odpalaniu jednego dnia jest ten dźwięk a drugiego dnia np. już nie ma
jeśli to by był pasek wielorowkowy to powinien piszczeć a nie skwierczeć
w benzyniaku łatwiej by mi było znaleźć przyczynę bo tam nie ma wszystkiego na jednym pasku jak w dieslu
macie jakieś pomysły by mnie trochę naprowadzić co to może być?
jest to trochę irytujące

filo - Pią Sty 01, 2010 12:51

szoso420, może jakiś przekaźnik lub inne połączenie ma słaby styk?
szoso - Pią Sty 01, 2010 13:06

przestaje skwierczeć jak wcisnę na chwilę gaz a jak puszczę to już ok
nie wiem co to może być, na łożysko też to nie wygląda
może to wirnik w altku?

Dawidoff - Pią Sty 01, 2010 17:25

Podbijam. Mam ostatnio to samo :/ jak daje gazu to jest ok.
S0ltys45 - Czw Sty 13, 2011 12:27

Witam. Od dwóch tygodni mam identyczny problem jak koledzy wyżej.
Czy ktoś już domyśla się co może być powodem tego zgrzytu i co mogę prewencyjnie zrobić?

tronsek - Czw Sty 13, 2011 12:30

S0ltys45 napisał/a:
Czy ktoś już domyśla się co może być powodem tego zgrzytu i co mogę prewencyjnie zrobić?
A sprawdzaliście samonapinacz paska wielorowkowego ?? Właśnie on może być przyczyną tego "skwierczenia".
Stanislaw - Czw Sty 13, 2011 16:55

szoso420-w VW t4 mialem takie same objawy tego pisku,skwierczenia co rano po odpaleniu.Powodem byla uszkodzona pompa wody.W Roverze i tym silniku pompa o ile sie orientuje jest napedzana paskiem wielorowkowym,moze ja warto sprawdzic?
slax - Czw Sty 13, 2011 17:47

U mnie takie objawy powodowała pompa wspomagania, dźwięki nasilały się kiedy w czasi ich trwania kręciłem kierownicą, można to w ten sposób łatwo sprawdzić czy to właśnie pompa
Kot - Pią Sty 14, 2011 15:58

albo jakies elektrozawory podcisnienia ...