Zobacz temat - [R75] Drzwi problem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Drzwi problem

Wroblo - Wto Gru 29, 2009 18:26
Temat postu: [R75] Drzwi problem
Witam!!!

Klubowicze mam problem w R75 mianowicie tylne drzwi od zewnatrz sie nie chca otworzyc.Mialem tez wlaczona blokade zeby nie otworzyc od srodka.I przez to musialem wyciagnac jakos uszczelke i odpiac tapicerke w tedy udalo sie je od srodka otworzyci ale od zewnatrz dalej nic.Na forum wyczytalem ze to jakies ciegielko naprawdopodobniej.Wiecie gdzie je moge dostac??
A i teraz jeszcze nie moge wlozyc rygielka bo mi wypadl ma ktos jakas rade jak to wlozyc szybko

apples - Wto Gru 29, 2009 18:56

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=49698
Raczej nie cięgno tylko przymarzło, albo już brak smaru.
Klamka na pewno ostatnio chodziła ciężej?
Rygielek? Jeżeli chodzi o ten "cypek" co się chowa w tapicerkę jak zamykasz drzwi to musisz wcisnąć w taki zielony plastyk. Zdejmij matę wygłuszającą. Jest schowany za blachą drzwi. Plastyk ma otwór w środku i z boku aby ustalić pion. Przypasuj go w swoje miejsce i zobaczysz plastyk.

Wroblo - Wto Gru 29, 2009 19:07

Apples masz racje ostatnio klamka chodzila ciezko ale dzisiaj juz chodzila (chodzi)leciutenko jak pozostale 3 klamki ale dalej sie nie otwiera
SeniorA - Wto Gru 29, 2009 19:13

mogało się wypiąć cięgno z kasetki regulacyjnej z plastiku ( koperta ) albo kaseta klamki do wymiany.
apples - Wto Gru 29, 2009 19:16

Moja też tak chodziła. Klamka zewnętrzna niby otwierała, a zamek nie puszczał. Smar rozwiązał problem. Coś się blokowało.
Wroblo - Wto Gru 29, 2009 19:38

Appels to gdzie tym smarem smarowac trzeba cos rozkrecac czy nie???

[ Dodano: Wto Gru 29, 2009 19:38 ]
Spryskałem WD40. odciagnolem klamke i wpryskalem tam dosc sporo tego ale niec.Klamka chodzi lekutko ale nic to nie daje.

apples - Wto Gru 29, 2009 19:43

Przeczytaj http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=49698
Sprawdź po rozebraniu czy faktycznie nie spadło cięgno.

SeniorA - Wto Gru 29, 2009 19:43

wpisz do szukajki '' kasta " i znajdziesz kilka pomocnych tematów.
apples - Wto Gru 29, 2009 19:45

8 i żaden na temat :wink:
Prędzej wpisz "kaseta drzwi", albo "kaseta klamki".