Zobacz temat - [R75] Falowanie mocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Falowanie mocy

sash997 - Czw Gru 31, 2009 12:00
Temat postu: [R75] Falowanie mocy
WITAM
koledzy w tym tygodniu mama moim R75 zaparkowała w rowie,połamany zderzak,urwany wentylator,urwany JAKIŚ czujnik niewiem od czego bo od temperatury wisi na kabelku i wskazuje prawidłowo...i pogięta jakaś rurka metalowa przypominająca grzałke w pralce.
Po odpaleniu i ruszeniu poczułem z początku że idzie normalnie a po chwili uuuuuuu tak jakby paliwa nie dostawał przez moment i znowu idzie normalnie i uuuuuuuu
wiem napewno że to związane z tym uderzeniem ale niemam pojęcia co to może być a narazie nie moge przy nim grzebać bo czekam na wycene szkody...

dukat11 - Czw Gru 31, 2009 12:13

jeden z tych czujników jest od webasto a drugi od temperatury m.in wyświetlanej przez licznik. Rurka to chłodnica płynu we wspomaganiu. Może masz jakies uszkodzenia w obiegu intercoolera i dostaje lewe powietrze.
sash997 - Czw Gru 31, 2009 12:39

a może wiesz czy wentylator od 2.0CDT jest taki sam jak w 1.8?bo chce kupić anglika ale niewiem czy to to samo
a te rurki od intercoolera są gdzieś u dołu przy zderzaku?

apples - Czw Gru 31, 2009 12:41

Jeżeli czujnik okrągły to od webasto.
Jeżeli masz pogięta chłodnicę od płynu wspomagania to prawdopodobnie uszkodziła się chłodnica od intercoolera. Taka wąska i podłużna. Sprawdź czy chłodnica układu chłodzenia jest cała.

dukat11 - Czw Gru 31, 2009 12:44

Wentylator w 1.8 jest słabszy. Możesz założyć z 2.0 lub 2.5 z tym że są 2 biegowe a w starszych roverach są 3 biegowe ale to nie przeszkadza. Na dole jest chłodnica intercoolera, wąska i podłużna.

[ Dodano: Czw Gru 31, 2009 12:44 ]
a i jak ci poszedł wentylator to bardzo prawdopodobne że tez chłodnica klimy i intercoolera zostały uszkodzone gdyż są bezpośrednio za wentylatorem

apples - Czw Gru 31, 2009 12:46

W benzynie jest inny pod względem obrotów, ale można założyć do diesla. Kształt, mocowanie jest to samo tylko biegów ma 2, a dieslu 3.
http://www.roverki.pl/article.php?sid=476

sash997 - Czw Gru 31, 2009 13:19

ale oglądałem od spodu i wydaje mi się że ta chłodnica intercoolera jest cała ...

[ Dodano: Czw Gru 31, 2009 13:16 ]
bo w tamtym linku jest wentylator od opla a jak będzie od r75 benzyniaka też ten układ sterujący bedzie trzeba przerobić?

[ Dodano: Czw Gru 31, 2009 13:19 ]
i zapomniałem dodać że bardzo kopci teraz...