Zobacz temat - [R200] elektryka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] elektryka

BayHarborButche - Sob Sty 02, 2010 19:04
Temat postu: [R200] elektryka
[R214] Mam problem z elektryka, zaczęło się od tego że chciałem naprawić podświetlanie w bagarzniku bo auto mam już ponad rok i nie było od kiedy go mam wyczytałem że może gdzieś na stykach czujnik nie pracuje, trochę poruszałem wiązka w kołnierzu po prawej stronie klapy przy zawiasie i zaczęło działać:), tylko że załączył się nawiew i jedynym sposobem wyłączenia go było otworzenia klapy a w tedy wszystko się sypało brak świateł, wycieraczki jak się okazało wszystkie kable w tej wiązce były przetarte (dosłownie wszystkie trzymały się tylko ledwo ledwo) załatałem jakoś izolacją ale wolał bym wymieni a nie wiem jak biegną te kable i ile musiał bym kupi metrów kabli aby je wymieni 2-3 m i jakie najlepsze jak ktoś wie proszę o pomoc
Kozik - Sob Sty 02, 2010 19:08

Ja zrobiłem tak że wstawiłem około 15cm kabli a złączki upchałem po obu stronach i działa już bardzo długo, myślę że to dobry sposób :)
staf - Sob Sty 02, 2010 19:35

BayHarborButche, Może tu coś znajdziesz:
http://www.roverki.pl/mod...showgall&gid=31

BayHarborButche - Sob Sty 02, 2010 20:50

niestety nic dla mnie tam nie ma :( ale dzięki
R-200 - Sob Sty 02, 2010 21:37

Wiązkę idącą do klapy można wypiąć na prawym nadkolu i wyciągnąć więcej przy gumowym przepuście, bardzo ułatwia wymianę poszczególnych kawałków kabli. :roll:
izeK - Sob Sty 02, 2010 21:40

Przez te kable padło mi pół auta, podświetlenia, immo, dosłownie cała elektryka...

dostałem się pod uszczelkę i co zobaczyłem ? wszystko w pół przecięte...

jak dla mnie, nie trzeba tam sztukować kabli etc, za dużo zabawy... dobra taśma izolacyjna i nożyk ;)

kable po prostu upchać mocniej w klapie... i na zagięciu zostaną nowe...

problem zapewne pojawi się za parę lat znowu.... taki minus samochodu

leszczu - Nie Sty 03, 2010 15:46

ja to zrobiłem jak izeK pisze :grin:
zakleiłem dobrze te przedarte kabelki i wszystko owinąłem taśmą izolacyjną

izeK - Nie Sty 03, 2010 17:57

leszczu19901 napisał/a:
ja to zrobiłem jak izeK pisze :grin:
zakleiłem dobrze te przedarte kabelki i wszystko owinąłem taśmą izolacyjną



heh ciesze się że mogłem pomóc ;]