Zobacz temat - [R.214i] rozrusznik nie kreci=/
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R.214i] rozrusznik nie kreci=/

patric62 - Nie Sty 03, 2010 22:52
Temat postu: [R.214i] rozrusznik nie kreci=/
Witam:D
Otoz wieczorkiem wprowadziłem sobie auto do garazu. Nastepnego chciałem go odpalic...a tu nic. Przekrecam kluczyk i słysze tylko "pyk" jak by cos przeskakiwalo=p kumpel mi mowil ze rozrusznik sie poprostu "zawiesil" ale jak to naprawic nie powiedzial;P Wiem ze na "pycha" by zalapal,no ale w garazu tego przeciez nie zrobie=p
Moze Wy wiecie cos na ten temat i pomozecie?:)
Pozdro

BayHarborButche - Nie Sty 03, 2010 23:00

mój brat w golfie odpalał na krótko, robił zwarcie kluczem do opon ale ja tego nie polecam, w fiatach 126p pomagało przekręcenie stacyjki na zapłon i rąbnięcie czymś ciężkim w rozrusznik, ale tego też nie radzę:) może szczotki albo bendiks musisz to sprawdzi.
sTERYD - Nie Sty 03, 2010 23:05

http://forum.roverki.eu/search.php
patric62 - Nie Sty 03, 2010 23:21

sTERYD, dzieki;P juz teraz wiem jak znalezc jakis temat nie latajac po wszytskich stronach;P
Chris83 - Pon Sty 04, 2010 09:19

Zdarzyło mi się to ostatnio w ciągu tygodnia 2 razy. Żeby zakręcił wystarczy go chociaż lekko pobujać, (a to się rozbestwiła bestia :wink: Ale co to jest nie mam pojęcia (szczotki, bendiks, masa???)
marcin8c - Pon Sty 04, 2010 11:00

do rozrusznika dochodza dwa kabelki... cienki i gruby. w miejscu gdzie cienki kabelek wchodzi w rozrusznik jest metalowa "podkladka". jezeli masz kawalek kabla, jakiego kolwiek byle z kawalkiem gumy by cie nie pierdyknelo, to doloz jedna koncowke do tej podkladki, druga dotknij do plusa w akumulatorze. oczywiscie pamietaj by wczesniej przekrecic kluczyk na II. powinno odpalic
timer - Pon Sty 04, 2010 21:10

tylko jak się zawiesił to na pewno mu takie coś nie pomoże najlepiej odkręcić rozrusznik i porostu wyczyścić :) rozrusznik trzyma sie na 3 śrubach 13 jedna z góry z masą przykręcona a dwie z dołu ,jedna z tych trzech srub jest krótsza .Najlepiej dojść 13 nasadkową z przedłużka , bendiks jest skręcony trzema śrubami torx bodajże 2.5 najlepiej przed odkręceniem zalać jakimś odrdzewiaczem poczekać chwile bo te śrubki są liche :( obudowę rozrusznika odkręca sie chyba 8 są tam dwie śrubki i jeszcze są dwie srubki na krzyżaka też warto je odkręcić jak chce sie zobaczyć stan szczotek odrazu pisze szczotki strasznie sie kijowo zakłada jak pierwszy raz sie to robi :) po rozłożeniu ma sie cześć pierwsze rozrusznika .Najlepiej wypłukać wszystko w benzynie ekstrakcyjnej ,usuwa wszystkie tłuste zabrudzenia i można poruszać zebadkami i popatrzeć co i jak sie tam kręci :) po kąpieli można wysuszyć i złożyć dając troszkę smaru aby wszystko sie ślizgało :) a później złożyć i można sie cieszyć że zrobiło sie samemu