Zobacz temat - [Tutorial] Dla tych Którym Smakowało :)Sałatka Gyros przepis
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - [Tutorial] Dla tych Którym Smakowało :)Sałatka Gyros przepis

Raptile - Pon Sty 04, 2010 17:56
Temat postu: [Tutorial] Dla tych Którym Smakowało :)Sałatka Gyros przepis
Witajcie :mrgreen: !!

Rzeczy potrzebne do przygotowania Sałatki:
- półmisek najlepiej przezroczysty
- 1 kapusta pekińska
- gotowe mięso gyros 350-450 g ( z biedronki najlepsze :) ) ew bawić się w krojenie moim zdaniem bez senu ;)
- 3-4 cebule zwykłe lub czerwone żeby było bardziej kolorowo
- ogórek kiszony/konserwowy (kto ile lubi 1/2 do 3/4 słoika)
- puszka kukurydzy
- keczup
- majonez
- 1 browarek
Jeśli mamy wszystkie składniki zabieramy się do Roboty :) :ok:

Sposób przyrządzenia

1. Otwieramy browarka
2. Jak już zrobimy najważniejsze to na początek podgrzewamy mięso gyrosa żeby było miękkie bądź spalone wg uznania ;)
3. Kroimy ogórki w kostke ( na 4)
4. Kroimy drobno cebule
5. Otwieramy puszcze z kukurydzą
6. Bierzemy łyka naszego napoju
7. Szykujemy keczup i majonez


Gdy mamy już wszystko pokrojone i usmażone..

Kładziemy Warstwami nasze składniki :

Mięso zgarniamy do półmiska polewamy mięso keczupem może być w kratkę :) . Mięso przykrywamy warstwą wcześniej przygotowanych ogórków. Ogóraski przykrywamy cebulą na cebule idzie kukurydza. Jak już wszystko połozymy możemy ucisnąć ręką nasze składniki żeby się bardziej "ścisneły" :trzymasie: Teraz przykrywamy po całości kukurydze majonezem ,na majonez kładziemy naszą wcześniej pociętą kapustę pekińską którą polewamy keczupem w kratkę - gwiazdki - kółka - krzyżyki bądź jakiś malunek wg uznania :) Ustawić sałatkę żeby się "przeżarła" sokiem i można wcinać: :mrgreen:

Tak powinna wyglądać sałatka warstwami :

1. mięso
2. keczup
3. ogórki
4. cebula
5. kukurydza
6. majonez
7. kapusta
8. keczup


SMACZNEGO


KURCZE ZAPOMNIAŁEM DOPIĆ BROWARA NIE WYLEWAĆ GO BROŃ BOŻE !! :rotfl:

-IKS- - Pon Sty 04, 2010 18:02

oooo trzeba będzie spróbować... :mniam:
Mix - Pon Sty 04, 2010 18:05

Ja próbowałem, było dobre :mrgreen:
staf - Pon Sty 04, 2010 18:06

Poprosze żone to zrobi...ja mogę dopić browara :smile:
Joa - Pon Sty 04, 2010 18:11

wszystko dobrze, tylko podobno bez browara sie zrobic nie da, a tak to mi juz nie wyjdzie.. ;)
paff - Pon Sty 04, 2010 18:47

tylko ten gyros z dronki to nie trzyma poziomu, 3 razy byl dobry miesny a raz byl pastewny tuszczowo- łojowy :-)

wiem bo jadłem

ja preferuje gyros beztluszczowo z pateni do tego frytki i do tego salatka grecka czyli feta, salata lodowa, pomidor, ogorek swiezy, cebulka, sosik czosnkowy/tzatziki na smietance greckiej.... ;-)

walkie - Pon Sty 04, 2010 18:54

w temacie sałatki gyros widzę, że upłynął sylwester. :)

ja też popełniłam noworoczną sałatkę gyros, ale z deka inną.

SeevS - Wto Sty 05, 2010 00:07

sałatka gyros na gotowym z biedronki ? obrzydlistwo...

Lepiej już się "pomęczyć" i kupić piers z kurczaka i usmażyć na oleju z przyprawą gyros

Raptile - Wto Sty 05, 2010 07:24

SeevS napisał/a:
sałatka gyros na gotowym z biedronki ? obrzydlistwo...




Bez przesady .....

paff - Wto Sty 05, 2010 08:17

niestety po tym jak 3 razy gyros byl dobry a raz niedobry juz wiecej nie zaryzykuje dronkowej mikstury...tak czy siak musialem go wytapiac 25min przed konsumpcja i do tego nie byl do konca super - w tym czasie mialbym piers gotowa i to zaczynaajc od surowej....

a szkoda ze producent nie dba o rowna jakosc. kiedy oni sie wreszcie naucza za wzorcem z zachodniej granicy ze jakosc musi byc powtarzalna a towar za kazdym razem taki sam, czy to tani czy drogi

faecd - Wto Sty 05, 2010 10:58

wlasnie, dlatego najlepiej kupic piers kurczaka plus przyprawa gyros, na patelnie, lekko przysmazyc tj raptem 10 min a miesko zdrowe świezutkie mmmmm

a co do skladnikow moja kobita robi z kapusty pekinskiej, marchewki, ewentualnie kukurydza na gore i to wszycho...aaa i czosnek do tego musi jeszcze byc :) zreszta czy to forum kulinanre? :D

Raptile - Wto Sty 05, 2010 16:40

paff, zależy co gdzie kupisz . Jeśli w sklepie jest ruch to towar zawsze będzie ok . Ja robiłem ok 20 x tą sałatke i ani razu mieso nie było zepsute a smakoszom trzęsły się uszy tylko
michone - Wto Sty 05, 2010 17:33

gyros z piersi kurczaka ?? panowie i panie nie robmy jaj...

Najlepsza baranina/cielęciny, ewentualnie karkówka.

Oliwa z oliwek + przyprawa gyros ( broń Boże kebab-gyros ). Miesko pokroić w większe płaty i do marynaty na 2-3 dni. Jak jest czas to na tydzień :)

Raptile - Wto Sty 05, 2010 17:42

Kazdy robi tak jak lubi ważne że smakowało Roverkowej Braci :wink:
Aga - Wto Sty 05, 2010 18:55

zrobione
ja dodałam jeszcze zielony groszek ale na degustacje poczekam az Marian wróci w razie co to on ryzykuje rozstrojem żołądka hi hi hi

Raptile - Wto Sty 05, 2010 21:13

Aga_zona_Mariana, Zostawcie troche dla mnie :mrgreen:
merf3 - Wto Sty 05, 2010 21:14

...ale zgloodnialem :razz: jutro szukam biedronki... :mrgreen:
rafal_13 - Wto Sty 05, 2010 21:23

merf3 napisał/a:
...ale zgloodnialem :razz: jutro szukam biedronki... :mrgreen:



warto, sałatka palce lizać :razz:

Mix - Wto Sty 05, 2010 21:45

merf3 napisał/a:
...ale zgloodnialem :razz: jutro szukam biedronki... :mrgreen:

...jak mięso z biedronki, to samo potrafi przyjść i do drzwi zapukać :hurra:

Raptile - Wto Sty 05, 2010 21:48

Mixtated napisał/a:

...jak mięso z biedronki, to samo potrafi przyjść i do drzwi zapukać :hurra:


:rotfl: :haha:

faecd - Wto Sty 05, 2010 22:11

sie nie znacie na kuchni ktos wam poda maksaron+parowke zaleje kechupem to powiecie pewnie ze to spaghetti :D haha (PS tak moj sasiad jak mial z 16 lat do mnie z czym takim wyskoczyl, wyszedl z domu z talerzem, pytam co tam masz a on do mnie spaghetti) <-- i to calkiem serio mowil w pelni przekonany ze to spaghetti :D
walkie - Wto Sty 05, 2010 22:13

mi apropo takiego żarcia dał wczoraj do myślenia wywiad w Teraz My.
niska cena nie powinna być wyznacznikiem tego co jemy, bo można na niezłą minę wpaść

Raptile - Wto Sty 05, 2010 22:19

Walke nie zawsze tak jest drogie nie znaczy dobre i smaczne trzeba zachować umiar jesli chodzi o ceny i kontrolować takie rzeczy jeśli chodzi o świeżość i jak i smak



Ps dzisiaj w sklepie widziałem wędlinke za 150 zł / 1 kg ;)

faecd - Wto Sty 05, 2010 22:27

i pewnie ma tradycyjny francuski plesniowy smak gdzie my takie podstarzale kielbasy wyrzucamy a francuzy zachwalaja i jeszcze takie ceny sobie winszuja :) hehe
Raptile - Wto Sty 05, 2010 22:31

Jaki z tego morał ? Tak czy siak zamieni to się w to samo w jedno G... :wink:
Mix - Wto Sty 05, 2010 22:32

Ja specjały kuchni innej od polskiej kupuję zwykle w lidlu. Mają swoje tygodnie, poświęcone kuchni włoskiej, tajskiej itp. Mają fajne mrożone zestawy typu kebab czy gyros. Najbardziej lubię chyba kuchnię włoską, ale tu robię wszystko sam (poza makaronem i ciastem do pizzy). Lubię wszystko w wersji carbonara, a więc sos nie z torebki czy słoika, a - śmietana, serek topiony, jajka itp. Wiem co jem i tyle :wink:
Joa - Wto Sty 05, 2010 22:33

Mixtated napisał/a:
nie z torebki czy słoika

ale po co sie meczyc skoro sa gotowe.. ;)

walkie - Wto Sty 05, 2010 22:37

Raptile, to nawet nie cena, ani nie smak ale przede wszystkim skład ;]

Joa, żeby jeść wartościowe posiłki :)

Joa - Wto Sty 05, 2010 22:39

walkie napisał/a:
żeby jeść wartościowe posiłki :)

no ale to trzeba po 1) umiec, a po 2) musi sie chciec robic :)

walkie - Wto Sty 05, 2010 22:42

Joa, umieć, można się naumieć, od prostszych rzeczy po skomplikowane ;)

ad2 - musi :)

Mix - Wto Sty 05, 2010 22:52

Jak człowiek głodny to i (za którymś razem :wink: ) się nauczy :mrgreen:
Pozatym: wysiłek większy niż zalanie proszku wodą, ale za to smacznie, zdrowo i z satysfakcją, że się zrobiło samemu. A jak osoba degustująca pochwali to już ho-ho :lol:

Joa - Wto Sty 05, 2010 22:55

skoro tak twierdzicie.. :)
ja tam wole czas marnowac na co innego niz gotowanie :D

faecd - Wto Sty 05, 2010 23:33

Joa, pewnie dlubie przy aucie, a jej facet gotuje...sie pozamieniali i tyle ;)
Dydo - Sro Sty 06, 2010 13:37

Bardzo dobra sałatka, kilka razy ją robiłem. Ja natomiast robiłem wg. własnego uznania, czyli każdą warstwę przesmarowałem raz ketchupem, raz majonezem. Czyli np. na mięcho ketchup, na to kukurydza i majonez, potem ogórek i majonez etc. Kurczaczka smażę na oleju, wcześniej wymemlanego w przyprawie Gyros, dosyć dużo tego daje i memlam, bo lubie ten smak, a potem na rozgrzany olej i jazda. Później jak już mięcho trafi na półmisek, na patele wpada cebula smażona na tym, na czym smażył się kurak, czyli to już nie będzie olej a taka troche wodnista przyprawa. Na tym cebulka się poddusi i jest bardzo smaczna. Sałatka sama w sobie bardzo pyszna, uwielbiam ją. Jednak bardziej smakuje mi, gdy ktoś inny robi :) Wiadomo, swoje mimo, iż dobre to nie smakuje tak, jak obce ;) I nie wiem, czy mogę się wtrynić w ten temat z przepisem na inną sałatkę, ale spróbuję ;P


Bardzo często robię sałatkę z makaronu ryżowego z ogórkiem surowym (jeszcze nawet reszta sałateczki jest w lodówce, mogę dać foto jak to wygląda ;P ). Bardzo prosta. Kupujemy makaron ryżowy, ogórka surowego, czosnek, koperek, śmietana i majonez. I jedziemy! Makaron do wody, co by się ładnie ugotował. Jak się ugotuje to na sitko i niech tam zdycha. Następnie kroimy ogórasa w kosteczki (można go później posolić, jeśli ktoś stwierdzi, że nie ma smaku). Makaron i ogórasa wrzucamy do półmiska i zabieramy się za sos do sałatki. Ścieramy ze 3 zęby czosnku na tarce, wrzucamy sieknięty koperek, wlewamy kwaśnej śmietany, dajemy do tego ze 3 łychy majonezu i mieszamy tak, aby powstała ładna, biaława, acz gęstawa konsystencja. I co najważniejsze, sosik w smaku musi być bardziej majonezowy a nie śmietanowy ;) Po tym, jak skończymy już mieszać zalewamy wymieszany makaron z ogórasem i wstawiamy do lodówy, co by się wszystko lepiej poznało. Sałatka naprawdę wyśmienita a sos, który robimy sałatkę polecam także do grilla do skrzydełek, drobiu, kiełbasy, psa, kota etc. Na sylwestra sosik gościł u mnie na stole ;P Aż mi się jeść zachciało...

Co do gotowania to ja, jako zapewne jeden z nielicznych uwielbiam gotować. Piękna sprawa, naprwadę. Moja specjalność to karkóweczka w sosie ketchupowym ;P ;P Lub sałatka z anasem, kurczakiem, orzechami włoskimi i selerą konserwową ;P

Joa - Sro Sty 06, 2010 14:17

faecd napisał/a:
Joa, pewnie dlubie przy aucie, a jej facet gotuje...sie pozamieniali i tyle ;)

:hahaha: :hahaha: ten czlowiek nie wie, co mowi (pisze) ;) :D
mozesz mi wierzyc, ze z dwojga zlego to juz chyba lepiej, zebym siedziala w kuchni jak miala chocby probowac dlubac przy samochodzie :lol:

Dydo napisał/a:
sałatka z anasem, kurczakiem, orzechami włoskimi i selerą konserwową

jesli chodzi o salatki z ananasa to ja dodaje do niego tylko kukurydze, ser w kostke (lub na tarce), lyzke majonezu i 2 lyzki jogurtu naturalnego- prosciej chyba juz sie nie da* ;)

* a jak sie da, to poprosze o przepis :haha:

Dydo - Sro Sty 06, 2010 14:57

Ser najnormalniejszy, żółty, ja ? Muszę kiedyś spróbować ;P
Joa - Sro Sty 06, 2010 15:26

Dydo napisał/a:
Ser najnormalniejszy, żółty, ja ?

dokladnie :)

mozna tez dorzucic rodzynki albo pokrojone daktyle :)

faecd - Sro Sty 06, 2010 17:19

Joa napisał/a:
ten czlowiek nie wie, co mowi (pisze)
strzelalem :) ale przynajmniej Cie rozbawilem :)
Joa - Sro Sty 06, 2010 17:46

faecd napisał/a:
strzelalem :) ale przynajmniej Cie rozbawilem :)

zdecydowanie :D

Mix - Sro Sty 06, 2010 18:31

Właśnie skończyłem robić i jeść tytułową sałatkę :wink: Przepis nieco wzbogaciłem i wyszła również dobra. Fajne to, bo można się najeść, a nie ma uczucia przejedzenia :lol:
Raptile - Sro Cze 16, 2010 17:03

Sałateczka sie chłodzi zaraz będzie SZAMANIE !! :D