Zobacz temat - [R620] Czy zasłaniać chłodnicę
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Czy zasłaniać chłodnicę

kamil_620_si - Pon Sty 04, 2010 21:01
Temat postu: [R620] Czy zasłaniać chłodnicę
Witam!mam pytanie czy można zasłonić chłodnice tekturką?mój roverek co prawda nie grzeje się tak wolno jak niektórzy tu wypisują!ale niestety do pracy mam 6 km i zaczyna mi się grzać dopiero na jakieś ostatnie 2 km!!chcąc jeździć na gazie bo taki posiadam to mało kiedy przerzucam bo mi szkoda na zimnym silniku,wiec jeżdżę prawie na benzynie!co o tym sądzicie??
praktis - Pon Sty 04, 2010 22:35

Proszę:

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=49191

Podsumowując: przy sprawnym termostacie nic to nie da.

kamil_620_si - Pon Sty 04, 2010 23:03

dzięki czytałem to ale nie do końca!jJa mam sprawny termostat ale teraz doczytałem do końca i już w wiem ze nic by to nie dało!ale mam inne pytanie czy termostat może być już powoli nieszczelny i przepuszczać troszkę?Bo ja mam węże letnie ale w porównaniu do tych bliżej silnika to te są gorące ale termostat jeszcze nie puszcza wody!
praktis - Pon Sty 04, 2010 23:21

No to albo jest sprawny albo nie jest. Nie ma tak, że jest "trochę" sprawny. :lol:
maciej - Wto Sty 05, 2010 11:38

kamil_620_si napisał/a:
ale mam inne pytanie czy termostat może być już powoli nieszczelny i przepuszczać troszkę?Bo ja mam węże letnie ale w porównaniu do tych bliżej silnika to te są gorące ale termostat jeszcze nie puszcza wody!

To jest raczej ok.
Większość termostatów ma taką malutką dziurkę, która umożliwia odpowietrzenie układu przy wymianie płynu chłodzącego.