Zobacz temat - [Seria 400]Alarm
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Seria 400]Alarm

Gregor384 - Czw Sty 14, 2010 18:39
Temat postu: [Seria 400]Alarm
Witam mam roverka 414 z 94 roku. Wmontowany alarm fabryczny i duży problem. Zgubiłem ostatniego pilota do alarmu i ostatni kluczyk do samochodu. Samochód mam otwarty i alarm zdeaktywowany, ponieważ tak stał w momencie zgubienia kluczyka i pilota. Ale co dalej? Czy w Roverach jest oddzielna centralka alarmu, a jeśli tak to gdzie jej szukać? Wszyscy alarmowcy wysyłają mnie do serwisu ale ten mam ponad 100km od siebie, więc dochodzą mi koszty lawety (duży problem). Jak wymienić sterownik od alarmu?
Lechos - Czw Sty 14, 2010 19:07

Najszybszym sposobem bedzie jak wymontujesz bebenek zamka i udasz sie z nim na dorobienie kluczyka. Po tej operacji bedziesz mogl sam. zamknac i ewentualnie jesli znasz kod immo to rowniez je deaktywowac za pomoca sekwencji przekrecania kluczyka.
fearless - Czw Sty 14, 2010 22:05

Gregor384 napisał/a:
Samochód mam otwarty i alarm zdeaktywowany
Raczej w to wątpię, ponieważ po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, po pewnym czasie alarm/immo powinien uzbroić się samoczynnie.
Gregor384 napisał/a:
Czy w Roverach jest oddzielna centralka alarmu
O ile dobrze rozumuję, masz centralkę pod konsolą środkową, za popielniczką, jeśli tak, to żeby uniknąć lawety, musisz wymontować komputer wraz z bembenkiem zamka, ewentualnie stacyjką i udać się do najbliższego magika z warsztatu roverki.pl i dorobić jednocześnie kluczyk oraz piloty. Przed wycieczką upewnij się, czy magik posiada na parkingu taki samochód jak Twój, żeby mógł podpiąć Twój komputer pod samochód., jeśli nie - pozostaje laweta.