Zobacz temat - [r220 sdi] czy trzeba wymienic wszystkie świece?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r220 sdi] czy trzeba wymienic wszystkie świece?

sporowiecwwa - Nie Sty 17, 2010 22:30
Temat postu: [r220 sdi] czy trzeba wymienic wszystkie świece?
Sprawdzilem dzisiaj świece żarowe stara sprawdzoną metodą, czyli kabelkiem pdpiętym do akumulatora delikatnie dotknąłem świece. Te, które iskrzął są mniej więcej dobre a te które nie iskrza są do wymiany. w moim przypadku 2 zaiskrzyły i 2 nie. W związku z tym mam pytanie czy moge tak jezdzic? czy musze wymienic wszytskie 4 świece czy wystarczy wymienić te dwie niedziałające? Mam jeszcze jedno pytanie: jakie mogą czekać mnie konsekwencje gdybym nie wymienial tych świec? Z tego co wiem to moge miec problemy z odpalaniem auta, ale czy cos jeszcze?

[ Dodano: Nie Sty 17, 2010 22:30 ]
acha, jeszcze jedno pytanie gdzie znajde w warszawie tani sklep motoryzacyjny bądż hurtowie?

sknerko - Nie Sty 17, 2010 22:33

możesz jeździć ale lepiej wymienić z tym że jeżeli padła ta za pompą to ją olej bo szkoda roboty wystarczą 3 sprawne. Wychodziły roverki tylko z trzema świecami tej za pompą nie było fabrycznie
chudson - Pon Sty 18, 2010 00:05

Czasami idzie wykręcić świece za pompą. W moim SD bez problemu wychodzi. Niewiem jak jest w sdi.
Ciekawi mnie od czego zależało czy byly 3 czy 4 świece. Mój roverek sprowadzony z włoch i są 4 więc chyba nie zależało to od regionu.

Jak już wymieniać to lepiej wszystkie ( które sie da ) bo nie wiadomo kiedy te działające padną. Oprócz problemów z odpalaniem zepsute świece nie zaszkodzą w niczym.

grembi - Pon Sty 18, 2010 07:56

Tak jak napisali koledzy wyżej wymień tylko 3 ;] tej za pompa nie ruszaj.

sporowiecwwa napisał/a:
[ Dodano: Nie Sty 17, 2010 22:30 ]
acha, jeszcze jedno pytanie gdzie znajde w warszawie tani sklep motoryzacyjny bądż hurtowie?


http://www.tomateam.pl/sklep/
albo poszukaj na allegro sprzedawców z wawy ;]

Pozdro

iwan00 - Pon Sty 18, 2010 08:51

U mnie w R200 SD sprowadzonym z włochów:) są tylko 3 świece więc bardziej myślę, że znaczenie ma seria i rok produkcji a nie region.

Co do wymiany to w przypadku świec żarowych nie ma konieczności wymiany całego kompletu. Świece służą tylko do rozruchu i nie mają wpływu na pracę silnika jak to jest w przypadku silnika benzynowego. Oczywiście zalecana jest wymiana całego kompletu bo jak to było powiedziane " nigdy nie wiesz kiedy padnie Ci reszta" ale ponieważ jest to dużo bardziej kosztowne to lepiej wymienić te niesprawne niż mieć popsute świece.