Zobacz temat - [R75] Oświetlenie kabiny, czujnik drzwi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Oświetlenie kabiny, czujnik drzwi

Kriseqqq - Wto Sty 19, 2010 10:43
Temat postu: [R75] Oświetlenie kabiny, czujnik drzwi
Witam serdecznie. Być może pomożecie mi w zdiagnozowaniu problemu. Otóż, mam Rovera 75 Kombi. Standardem było, to że po wyłączeniu silnika natychmiast zapalały się światła na suficie, podobnie przy otwarciu drzwi. Teraz niestety to nie działa. Przy włączonym silniku wszystko jest ok. Drugą sprawą jest to, że czujnik otwarcia drzwi przy włączonym silniku działa i pokazuje jak trzeba. Niestety po wyłączeniu silnika i otwarciu drzwi czujka się nie zapala. A więc reasumując, Podczas wyłączonego silnika nie zapala się światło na suficie i nie zapalają się czujki otwarcia drzwi. Podczas pracy silnika czujki działają, a światło mogę zapalić tylko ręcznie na podsufitce. ps. Stało się to zaraz po tych wielkich mrozach (-17). Czy ktoś z Was, miał taki przypadek u siebie? Prosze o pomoc, pozdrawiam serdecznie. Kriseqqq

[

apples - Wto Sty 19, 2010 10:45

Przytrzymaj włącznik światła (ten duży) w kabinie z 5s i zmienią się ustawienia. Będzie się włączać przy otwieraniu drzwi. :wink:
Kriseqqq - Wto Sty 19, 2010 11:06
Temat postu: Trochę działa :)
Witam, dzięki za rade, faktycznie pomogło. Ale światło włącza się podczas otwarcia drzwi. Ale nie włącza się podczas wyłączenia silnika i nadal przy wyłączonym silniku nie pokazuje się czujka otwarcia drzwi. Czy wiesz co może być przyczyną ? Poza tym, czy ten "wielki guzik" na prześwietlaczu ma tylko jedną funkcje, czy ma ich kilka? To znaczy czy w nim można także ustawić funkcję zapalania świateł przy wyłączeniu silnika i otwarciu drzwi przy wyłączonym silniku??
apples - Wto Sty 19, 2010 11:18

Ma tylko taką funkcję. Światło zapali się w kabinie jak otworzysz drzwi i tak samo zapali się kontrolka o otwarciu drzwi. Jeżeli się nie zapala to winą jest czujnik przy drzwiach. Powodem może być przymarznięcie.
Co do świateł to domyślam się że chodzi o tzw. oświetlenie drogi do domu. Funkcja ta włączana/wyłączana jest przez komputer T4. Z tego co mi wiadomo jeżeli nikt nie wyłączył to powinna być włączona.
Działa tak:
Gasisz samochód przy zamkniętych drzwiach, wyłączasz światła, otwierasz drzwi. Jeżeli otworzysz drzwi wcześniej niż zgasisz silnik to nie zadziała. Tak samo jak wyłączysz światła na pracującym silniku.
Sprawdź u siebie bo mogę się mylić :wink:

Kriseqqq - Wto Sty 19, 2010 11:34
Temat postu: Trochę działa :)
Kolego Apples:)

Nie chodzi mi o światła "oświetlenie drogi do domu" tylko światełka na podsufitce. Ale ten problem już rozwiązałem. Dzięki Twojej radzie oczywiście:) A co z czujnikami drzwi? Bo przy włączonym silniku czujniki działają normalnie, to znaczy jak otwieram drzwi, na pulpicie pokazuje się czerwona lampka z otwartymi drzwiami. Niestety przy wyłączonym silniku lampka się nie zapala. i bądź tu chłopie mądry ;) Pozdrawiam i dziękuje z góry za pomoc :)

SeniorA - Wto Sty 19, 2010 11:57

Kriseqqq, kontrolka otwartych drzwi świeci tylko jak kluczyk jest w pozycji II , nie zależnie czy silnik pracuje czy nie.
Kriseqqq - Wto Sty 19, 2010 12:03
Temat postu: :(
No właśnie nie drogi Kolego... od zawsze odkąd mam Rovera 75 Kombi czujniki otwartych drzwi świecił nawet przy wyłączonym silniku, wyjętym kluczyku, a więc jak tylko otwierałem samochód z pilota i otworzyłem drzwi, to od razu pojawiała się czerwona kontrolka otwarcia drzwi. No nic, bardzo dziękuję za pomoc, jestem ogromnie wdzięczny za radę ze światełkiem na suficie. Pozdrawiam z nad morza :)
apples - Wto Sty 19, 2010 12:04

U mnie jest też tak jak napisał SeniorA. Sprawdzałem przed chwilą.
Miałeś może problem z czujnikiem. Naprawił się. Jak włączałeś alarm to wyłączał deskę i się nie świeciło. Tak?
Zrób sobie test http://forum.roverki.eu/v...styka+komputera

Pozdrowienia z Gdyni :wink:

Kriseqqq - Wto Sty 19, 2010 12:07
Temat postu: Sprostowanie :)
Podziękowania za radę od światełek były dla kolegi Apples :) A dla kolegi SeniorA podziękowania za odpowiedź w ogóle:) Kolego Apples, dzięki za wyjaśnienia...
Rowan - Wto Sty 19, 2010 12:26

Może słabe aku. w 75 jest tak, że jak moduł wykryje, że słabe jest aku, to nie włącza oświetlenia wewnątrz.
lukasz-89 - Nie Lut 23, 2020 12:47

Witam. Przestało działać światło w kabinie czy wie ktoś może jaki bezpiecznik mam sprawdzić? Proszę o pomoc
rover75ruda - Nie Lut 23, 2020 13:59
Temat postu: [R75] Oświetlenie kabiny, czujnik drzwi
f7, f13 (zależy który rocznik auta)
lukasz-89 - Nie Lut 23, 2020 14:08

Rocznik 2004 a tam są tylko oznaczenia 10 5 20
rover75ruda - Nie Lut 23, 2020 14:15
Temat postu: [R75] Oświetlenie kabiny, czujnik drzwi
Na osłonie pod schowkiem powinna być rozpiska.
lukasz-89 - Nie Lut 23, 2020 14:54

Mam ją również ale jak ja czytać jak nie mam opisu na bezpiecznikach tylko numery. Za 3 próba trafiłem nr 10 wymieniona i działa. Dziękuję za pomoc

[ Dodano: Nie Lut 23, 2020 14:54 ]
Juz wiem jak czytać po kolei