Zobacz temat - [R75] Wibracje przednich kół podczas hamowania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wibracje przednich kół podczas hamowania

beny82 - Wto Sty 19, 2010 16:58
Temat postu: [R75] Wibracje przednich kół podczas hamowania
Mam nastepujacy problem.

Kupilem wczoraj Rover 75 kombi rok prod. 2004 a model 2005 i podczas hamowania prawie jak juz sie zatrzymuje przednia os (kola) wpadaja w dziwne wibracje.
Zauwazylem to jak hamowalem na sniegu. Mam letnie opony bo stary wlasiciel nie mial zimowych.
Czy ktos moze wie co jest nie tak?
Moze kola sa nie wywazone

Z gory dzieki

staf - Wto Sty 19, 2010 17:02

Cytat:
Moze kola sa nie wywazone


Zacznij od tego.

grota10 - Wto Sty 19, 2010 17:04

Mysle ze to jednak krzywe tarcze hamulcowe
pawel.o83 - Wto Sty 19, 2010 17:05

ewentualnie póżniej sprawdz tarcze, czy jeszcze są :wink:
Rowan - Wto Sty 19, 2010 17:05

Też bym obstawiał krzywe tarcze, ale najpierw trzeba wyważyć koła dla pewności.
beny82 - Wto Sty 19, 2010 17:14

Rowan napisał/a:
Też bym obstawiał krzywe tarcze, ale najpierw trzeba wyważyć koła dla pewności.


Jak to tarcze krzywe to cos powaznego?
ile bedzie kosztowala naprawa?

dukat11 - Wto Sty 19, 2010 17:24

ok 300zł plus wymiana

[ Dodano: Wto Sty 19, 2010 17:24 ]
A i od razu klocki to 100-150zł

apples - Wto Sty 19, 2010 17:39

Polecam tarcze Zimmermann.
Tano jest np. tutaj http://www.iparts.pl/

[ Dodano: Wto Sty 19, 2010 17:39 ]
Bicie kierownicą podczas jazdy - nie wyważone lub źle wyważone koła, błoto lub śnieg (lód) na obręczach. Przeważnie zakres od 60-120 km/h.
Bicie kierownicą podczas hamowania -krzywe tarcze, uszkodzone tarcze lub coś z klockami.

beny82 - Wto Sty 19, 2010 17:49

apples napisał/a:
Polecam tarcze Zimmermann.
Tano jest np. tutaj http://www.iparts.pl/

[ Dodano: Wto Sty 19, 2010 17:39 ]
Bicie kierownicą podczas jazdy - nie wyważone lub źle wyważone koła, błoto lub śnieg (lód) na obręczach. Przeważnie zakres od 60-120 km/h.
Bicie kierownicą podczas hamowania -krzywe tarcze, uszkodzone tarcze lub coś z klockami.


Czy to cos co trzeba natychmiast naprawic?
Czy hamulce beda dzialac slabiej przez uszkodzone tarcze?

apples - Wto Sty 19, 2010 17:57

Wszystko zależny od tego co jest przyczyną. Tarcze mogą być krzywe, pęknięte itp.. To są hamulce więc radzę zrobić. Do czas wymiany przesiadłbym się do autobusu.
Jeżeli nie możesz ocenić co jest powodem tego bicia podjedz jak najszybciej do mechanika lub do wulkanizatora.

grota10 - Wto Sty 19, 2010 18:00

Krzywe tarcze jesli nie byly jeszcze regenerowane mozna oddac do warsztatu na tokarke.Wyprowadza a koszta beda minimalne.Tarcze jak nowe.Sam to robilem nie raz .Jesli peknieta to niestety trzeba nowe
apples - Wto Sty 19, 2010 18:03

Toczenie tarcz wyjdzie ok 50zł za sztukę. Po 140zł sztuka masz nowe Delphi.
beny82 - Wto Sty 19, 2010 18:03

apples napisał/a:
Wszystko zależny od tego co jest przyczyną. Tarcze mogą być krzywe, pęknięte itp.. To są hamulce więc radzę zrobić. Do czas wymiany przesiadłbym się do autobusu.
Jeżeli nie możesz ocenić co jest powodem tego bicia podjedz jak najszybciej do mechanika lub do wulkanizatora.


problem jest taki ze wczoraj bylem na stacji diagnostycznej i hamulce na kompie byly duzo ponad norme oraz gosc sprawdzal go dosyc szczegolowo i nic nie wykryl.

Ale bicie tylko jest czasami i tylko jak juz prawie auto stoi (max 10 km/h). Bicie raczej tylko przy ha,owaniu na sniegu.

owcze - Wto Sty 19, 2010 18:05

może ABS się włącza ?
grota10 - Wto Sty 19, 2010 18:05

Sprawdz oponki moze maja garba od spodu albo od wewnetrznej strony. Sprawdz wizualnie albo daj na wywarzarke
apples - Wto Sty 19, 2010 18:36

Prawidłowość hamowania sprawdził komputerem, ale czy biją już nie sprawdzi. :wink:

[ Dodano: Wto Sty 19, 2010 18:36 ]
beny82 zamknij post o kupnie R75. Kupiłeś , post otwarty, wszyscy piszą, a na dodatek się nie chwalisz :wink:

grota10 - Pon Sty 25, 2010 14:36

Pekniete wlukna opony sprawdza sie wizualnie przy okazji wywarzania kul
iktorn73 - Sro Sty 27, 2010 10:31

Ja miałem takie objawy jak klocki były już cienkie i zacisk stanął ale skoro diagnosta nic nie wykrył to pewnie nie to chociaż u mnie też nie wykrył przy przeglądzie :) ,dopiero sam to odkryłem dotykając felgi :) .
kamil_620_si - Sro Sty 27, 2010 10:50
Temat postu: cd.
Podepnę się bo mam podobny problem!Tylko w r600 mianowicie też trzęsie mi kierownica podczas hamowania ale i też przy większych prędkościach po wyżej 110!!myślałem że to opony źle wyważone chodź były wywarzane bo zaczynało coraz mocniej bić. Przyszła zima wiec podjechałem do wulkanizatora i wyważyłem oponki i założyłem zimówki i dalej to samo??dodam tylko ze co jakiś czas mi niedziela ABS bylem z tym u mechanika powiedział ze to główny czujnik i ze nie opłaca się go naprawiać!!ABS raz dział a raz nie jak nie działa to dożo mocniej trzęsie kierownica a jak dział to mnie!
grisza144 - Sro Sty 27, 2010 11:04

po wywazeniu opon i zamianie opon tyl z przodem bylo tak samo...tarcze hamulcowe,klocki zmienione. i git jest.

[ Dodano: Sro Sty 27, 2010 11:04 ]
ja dalem za komplet przod tyl plus klocki ok 500zl bez robocizny. tarcze bosch.

longas - Wto Mar 02, 2010 00:00

czyli mowicie ze problem moze byc w tarczach i klockach?
bo ja dzis po 4 dniach nie ruszania samochodu podczas zjezdzania z dwupasmowki [miałem ok. 120] i zaczałem hamowac do 70 to strasznie zaczeła mi kierownica trzęść....tak mocno jeszce nie drgała....
przy hamowaniu przy 90-80 nie trzesie mi....tylko przy duzych predkosciach

jak wracałem to na prostej rownej drodze jakos mi kierownice tez skrecalo w prawa strone....

mam r200 98r. bez absu
na tarczach przejechałem 15 tys.

po takim przebiegu nadaja sie juz do wymiany?

witia24 - Wto Mar 02, 2010 00:22
Temat postu: ok
napewno tarcze

a nie zmieniales klockow niedawno ja kiedys zalozylem jakies made in czajna i byly chyba tak twarde ze mi tarcze zwichrowaly a i tarcze tez byly made in chajna pewnie jakies kiepskie i sie zwichrowaly po300 kilosa czepalo kielnia i na pedalach bylo czuc bicie

zmieniaj to odrazu bo ci wyczepie auto i elementy zawieszenia itd

longas - Wto Mar 02, 2010 00:26

nic nie zmieniałem w hamulacach od kiedy kupiłem samochod....jak pamietam tarcze były chwile przed zakupem wymieniane, klocki pewnie tez....przejechałem na nich 2 lata - 15 tys.
Mortal - Wto Mar 02, 2010 00:45

Też tak kiedyś miałem - autko stało kilka dni i tarcze zaszły rdzą - po kilku ostrych hamowaniach wszystko wróciło do normy.

A nie wjechałeś czasem w kałuże po hamowaniu ?? Bo jeśli tarcze były gorące i nagle dostały sporo wody to mogły się zwichrować.

longas - Wto Mar 02, 2010 00:56

po hamowaniu nie...

dodam ze wczesniej czuc było jakies drgania na kierownicy przy hamowaniu z takiej predkosci...ale nie były mocne....wczoraj to niezle zatrzeslo kierownica....zobacze jak dzis bedzie

iktorn73 - Wto Mar 02, 2010 10:29

To sprawdź jeszcze czy nie stanął Ci zacisk hamulcowy.Identyczne objawy.
apples - Wto Mar 02, 2010 13:48

longas zobacz czy nie masz śniegu, błota lub lodu od wewnątrz na felgach.
Boncky - Wto Mar 02, 2010 14:07

Do sprawdzenia w kolejnośći :

Opony, felgi - wyważenie
tarcze, klocki

obstawiam krzywe tarcze, sam miałem krzywe i też było lekkie bicie.

karino13 - Czw Mar 04, 2010 13:52
Temat postu: Re: [R75] - wibracje przednich kol podczas hamowania
beny82 napisał/a:
Mam nastepujacy problem.

...podczas hamowania prawie jak juz sie zatrzymuje przednia os (kola) wpadaja w dziwne wibracje.
Zauwazylem to jak hamowalem na sniegu. Mam letnie opony bo stary wlasiciel nie mial zimowych.
Czy ktos moze wie co jest nie tak?
Moze kola sa nie wywazone

Z gory dzieki

Tak wlasnie dziala system ABS. :smile:

skrzypol - Czw Mar 04, 2010 19:29

Jak mialem vectre to mialem taki sam problem, czym wieksza predkosc tym bylo gorzej. Wystarczylo przetoczyc tylne tarcze (bo przednie byly ok) i problem znikl... :>
haszczyc - Sro Cze 26, 2013 17:06

Witam wszystkich ;) mam pewien problem po prostowaniu wszystkich 4 felg mam problem z wibracjami kierownicy przy końcowej fazie hamowania przed prostowaniem felg nie było tego problemu :|