Zobacz temat - [R200] Jak mocno naciągnąć pasek rozrządu?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Jak mocno naciągnąć pasek rozrządu?

pablolis - Pią Sty 22, 2010 21:17
Temat postu: [R200] Jak mocno naciągnąć pasek rozrządu?
Jak mocno naciągnąc pasek rozrządu? Wymieniam właśnie rozrząd z pompą. Nie chciałbym przesadzić bo mi pompe rozwali. Jeśli ktoś wie, prosze o radę.
TARADAJA - Pią Sty 22, 2010 21:30

Pasek rozrządu napięty jest prawidłowo jeśli w połowie długości jesteś w stanie wygiąć go w kształt litery "s".
pablolis - Pią Sty 22, 2010 21:32
Temat postu: Ale w której połowie?
Ale w której połowie? Tej pomiędzy wałem rozrządu a kołem zamachowym?
des - Pią Sty 22, 2010 21:39

TARADAJA napisał/a:
Pasek rozrządu napięty jest prawidłowo jeśli w połowie długości jesteś w stanie wygiąć go w kształt litery "s".
Nie bardzo rozumiem :roll: Jakiej połowie? gdzie ta połowa się znajduje? Jakoś tak po normalnemu napisz :wink:
TARADAJA - Pią Sty 22, 2010 21:48

Inaczej ci napisze :wink: Na starym napinaczu tam gdzie blokujesz go śrubą jest jakas cecha tzn.punkt odniesienia czy jest czysty? Były modele z tego rocznika z cechami na napinaczu który musi sie pokrywać z cechą na bloku silnika albo nowsze wydanie na którym brak tej cechy więc napinasz pasek napinaczem do momentu w którym będziesz w stanie skręcić pasek w połowie długości o kąt 90 stopni na odcinku prostym (patrząc na rozrząd po prawej stronie) ten bezpośredni co idzie od wału do wałka rozrządu :smile: Czy już rozumiesz?
pablolis - Pią Sty 22, 2010 22:04

czyli w miejscu zaznaczonym czerwonym kółkiem? A nic się nie przestawi jak w tym miejscu będe wyginał pasek?
TARADAJA - Pią Sty 22, 2010 22:06

tak :mrgreen: Nic sie nie przestawi bo sprawdzsz naciąg po wstepnym dokręceniu śruby blokowania napinacza
des - Sob Sty 23, 2010 16:53

Spoko już rozumiem i dzięki :ok: