Zobacz temat - [200 SDI] zapłon
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [200 SDI] zapłon

Zapala88 - Pon Sty 25, 2010 17:05
Temat postu: [200 SDI] zapłon
Proszę o pomoc niedawno zerwał mi się rozrząd wymieniłem głowice i założyłem nowy rozrząd pasek napinacz rolki no i niestety metoda jaka ustawiałem zapłon była dość prymitywna przesuwałem pasek na pompie o ząbek i kręciłem rozrusznikiem, aż zapalił no ale jak przyszły mrozy niestety nie odpala mimo, iż świece są nowe wszystkie trzy grzeją jak należy i w tej kwestii potrzebuje porady proszę o pilna odpowiedź może być na gygy numer 7081589 z góry dziękuje za pomoc pozdrawiam...
Jugol - Pon Sty 25, 2010 17:09

...to pewnikiem wina złego kąta wtrysku- to po pierwsze
- a po drugie mróz dopadł nie tylko Ciebie- skoro piszesz, że odpalał jak było ciepło, to zima go rozłożyła- paliwko gdzieś złapało i tyle- poczekaj aż się ociepli :ok:

thef - Pon Sty 25, 2010 17:10

http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#68

Najlepiej udaj się do warsztatu dysponującego testerem Bosch KTS (minimum KTS 500) lub jeśli masz gdzie to TESTBOOKIEM.

FSEbola - Pon Sty 25, 2010 17:32

no niestety ...mroz daje sie we znaki.... a paliwo mimo ze niby zimowe to staje w przewodach paliwowych .....i mozesz tak krecic rozrusznikiem az do ....... do momentu rozladowania akumulatora......

ja zanim odpale swojego 220 SD to polewam letnia woda pompe i wtryski...biore ze soba z domu 6l letniej wody, polewam pompe i po taki zabiegu zaplon nastepuje po 2-3-cim przerzuceniu walu :>

nie stosujac metody rozgrzewania pompy to tez krece i krece az.... :/

Zapala88 - Pon Sty 25, 2010 22:39

Ale w momencie gdy mam akumulator prosto z prostownika założony zakręci raz i już pali:D:D:D nie wiem ale mam wrażenie że to naprawdę może być wina zapłonu gdyż nie był robiony na profesjonalnym sprzęcie jak się należy tylko metoda odpali albo nie... a może wie ktoś gdzie w okolicach Wałbrzycha na Dolnym Śląsku jest możliwe sprawdzenie??
korzen - Nie Mar 28, 2010 22:31

Czy źle ustawiony zapłon ma wpływ na wysokie spalanie?
pozdr