Zobacz temat - [R400SDi] Duszenie, brak reakcji na gaz
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400SDi] Duszenie, brak reakcji na gaz

wiesio_szol - Pon Sty 25, 2010 18:01
Temat postu: [R400SDi] Duszenie, brak reakcji na gaz
Na początek witam wszystkich, i od razu wołam o pomoc.
Mam dość dziwny problem, czasami zdarza się, że zarówno na postoju jak i podczas jazdy po wciśnięciu pedału gazu następuje brak reakcji- obroty się nie podnoszą.
Podczas jazdy tak samo, samochód nie reaguje na wciśnięty gaz-zwalnia jak po odjęciu gazu.
Wystarczy jednak odpuścić gaz i wcisnąć go ponownie i już wszystko jest ok. Dopóki znowu go nie odejmę. I tak w kółko.

goliat - Pon Sty 25, 2010 18:12

Zapal auto, otwórz maske
Przy pompie masz popychacz do gazu podłonczony linka-poruszaj tym popychaczem reka i zwróc uwage czy nadal jest ten sam problem,jeslij tak to moim zdaniem jest pompa do regeneracji
Ale niech sie inni wypowiedza jeszcze
(a kiedy zmieniałes filter paliwa??)

szoso - Pon Sty 25, 2010 18:36

goliat napisał/a:
Przy pompie masz popychacz do gazu podłonczony linka

a to bardzo ciekawe bo ja czegoś takiego nie mam
bzdury opowiadasz przecież jest potencjometr gazu i żadnej linki nie ma

wiesio_szol - Pon Sty 25, 2010 18:38

Gdzie dokładnie jest ten popychacz? najlepiej jakby ktoś posiadał zdjęcie
filtr dopiero co wymieniony

szoso - Pon Sty 25, 2010 18:41

najprawdopodobniej czujnik pedału hamulca a nie pompa wtryskowa
szukać na forum bo było nie raz i nie dwa
sam to przerabiałem jakiś miesiąc temu

przemek199 - Pon Sty 25, 2010 19:49

Nie szukaj zadnego popychacza bo w naszych dieselkach nie ma linki gazu...Tak jak kolega napisał najprawdopodobniej czujnik hamulca, bo jak nacisniesz hamulec to on nie pozwala dac gazu az do nastepnego nacisniecia gazu a tobie ten czujnik prawdopodobnie swiruje i nie pozwala zwiekszac obrotow...poszukaj na forum bo mozna to w jakis sposob sprawdzic laczac ktores przewody przy czujniku ale ja ci niestety dokladnie nie pomoge...pozdro!