Zobacz temat - [Freelander] Problem z uruchomieniem silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Problem z uruchomieniem silnika

Boguslaw - Sro Sty 27, 2010 21:18
Temat postu: [Freelander] Problem z uruchomieniem silnika
[Freelander 2.0 16V 03] mam problem z uruchomieniem silnika,czasami zapala za trzecim razem ,potem po przekręceniu klucza w stacyjce raz do tyłu i zostawieniem kluczyka w stacyjce zapala za pierwszym razem, myślałem,że to wina akumulatora ale okazało sie,że nie ,bo wczoraj włożyłem nówkę,a problem pozostał.Przypuszczam,że może to być wina imobilajzera ale nie jestem pewny ,proszę o pomoc i poradę co mam zrobić . Dziękuję i pozdrawiam.
win32 - Sro Sty 27, 2010 21:21

Kolega niech wymieni kostkę stacyjki . Mały koszt , i 15 minut roboty :)
Boguslaw - Sro Sty 27, 2010 21:25

win32, Kolego gdzie jest ta kostka stacyjki ? gdzie mam ją szukać?
win32 - Sro Sty 27, 2010 21:37

Musisz ściągnąć obudowę kolumny kierowniczej (nie połam zaczepów). będzie po lewej stronie kolumny (na przeciwko stacyjki. Siedzi na dwóch śrubach i ma jedną wtyczkę.

Ewentualnie możesz jeszcze sprawdzić przekaźnik Rozrusznika - pierwszy w drugim rzędzie (patrząc od przodu). Znajduje się w skrzynce bezpieczników pod maską
-
Poniżej schemat, Interesuje cię część po lewej stronie obrazka.

keczu - Czw Sty 28, 2010 07:44

Czy ta kostka wystepuje jako osobna czesc? Jesli tak to prosilbym o nr ref. czesci. Chyba moj znajomy ma podobny problem.Pozdr.
win32 - Czw Sty 28, 2010 07:58

.
YXB100350GEN -
KLIK 1
KLIK 2

truten23 - Czw Sty 28, 2010 10:59

Boguslaw, zmień temat na coś takiego"[Freelander 2.0 16V 03] opis tematu"
Bo będzie ochrzan :cool:
I jak z tą kostką?

Boguslaw - Czw Sty 28, 2010 18:32

Witam, no niestety kostka wymieniona ,a samochód nadal nie odpala i nie wiem co z tym dalej działać.
keczu - Czw Sty 28, 2010 19:15

win32 napisał/a:
YXB100350GEN -
KLIK 1
KLIK 2

Dzieki wielkie. Moze wiecie czy taka sama jest w R25?

win32 - Czw Sty 28, 2010 22:56

Hmm... no to tak :
-Jakie kontrolki świecą ci się na desce ?
-Rozrusznik kręci normalnie czy tylko cyka ?
-Jak zachowuje się dioda pomiędzy zegarami ? gaśnie po przekręceniu kluczyka czy może świeci cały czas ?

Bez kluczyka powinna migać jednostajnie. Po włożeniu kluczyka powinna na chwilkę zaświecić i zgasnąć. Jeżeli świeci cały czas to Immo -> wciśnij przycisk otwierania drzwi na pilocie.

Z takich rzeczy na szybko to sprawdź jeszcze przekaźniki pod maską są w skrzynce bezpieczników nad komputerem.

keczu - Sob Sty 30, 2010 14:01

win32 napisał/a:
Kolega niech wymieni kostkę stacyjki . Mały koszt , i 15 minut roboty

keczu napisał/a:
Czy ta kostka wystepuje jako osobna czesc? Jesli tak to prosilbym o nr ref. czesci. Chyba moj znajomy ma podobny problem.Pozdr.

Dzieki win32, Autko naprawione, kostka co prawda jest inna w 25-tce niz we F-landrze, ale problem byl wlasnie w tym i zaoszczedzilo mi to duzo czasu na szukanie usterki. Masz u mnie zalegle "pomogl" bo nie moj temat, jak zaloze jakis to napisz byle co to CI klikne. :mrgreen: Pozdr.