Zobacz temat - [R600] Ocieranie w drzwiach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Ocieranie w drzwiach

emthommas - Czw Sty 28, 2010 19:21
Temat postu: [R600] Ocieranie w drzwiach
Czy ktoś z forumowiczów rozwiązał problem ze skrzypieniem w przednich drzwiach? Na wszystkich dziurach i nierównościach coś w dzwiach ociera i skrzypi, tak jakby cięgno było luźne i o coś tarło. Kilka miesięcy temu zdejmowałem boczki drzwi i próbowałem coś temu zaradzić, ale nie potrafiłem zlokalizować przyczyny i nic to nie dało. A dosyć to irytujące. Proszę o pomoc.
staf - Czw Sty 28, 2010 19:23

emthommas, A jeździłes ze zdjętym boczkiem? Może byłoby łatwiej namierzyć przyczynę skrzypienia. Wiem, wiem teraz nie bardzo jest pora :smile:
emthommas - Czw Sty 28, 2010 19:27

Z tym to muszę poczekać do wiosny. Dziś mnie to po prostu irytowało podczas jazdy i stąd pytanie. Może ktoś ma na to gotowy patent.
ReFLeX - Czw Sty 28, 2010 23:45

Jesteś pewien że to w drzwiach (wewnątrz)? Jest zimno, metal ma tendencje do zmiany wymiarów, może drzwi ci nieco osiadły (wyrobiły się na zawiasach) i ocierają dolną krawędzią?
truten23 - Pią Sty 29, 2010 11:30

Dolną częścią ocierać nie powinny... Może faktycznie jest luz na zawiasach i jak drzwi sobie podskakują na wybojach to ocierają o karoserię te gumowe odbojniki...
Albo poprostu wewnątrz coś skrzypi. Trzebaby się bez boczka przejechać, ędzie znacznie lepiej słychać co jest :cool:

emthommas - Sob Sty 30, 2010 23:17

OK, to pojeżdżę bez boczka i dam znać co uda mi się zaobserwować. Ale to nie prędko, bo nie mam garażu, a pogoda nie zachęca do dłubania przy aucie na zewnątrz.

Przy okazji - jeśli to drzwi siadły na zawiasach, to da się to jakoś poregulować?

truten23 - Nie Sty 31, 2010 23:23

Powinno dać się je podnieść, ale jeśli nie ma potrzeby, to nie ma sensu je ruszać.