Zobacz temat - [R45 2.0 iDT 03r] ciężko zapala, wzrosło spalanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 2.0 iDT 03r] ciężko zapala, wzrosło spalanie

piterek1812 - Nie Sty 31, 2010 21:31
Temat postu: [R45 2.0 iDT 03r] ciężko zapala, wzrosło spalanie
Witam.
Ostatnio strasznie ciężko odpala mój diesel-ek na zimnym silniku i strasznie wzrosło spalanie, do tego dziwnie klekocze. Na poczatku zimy tego nie było, wszystko było ok, także nie będę tego sobie tłumaczył mrozami itd. Jaka może byc przyczyna?

azor77 - Nie Sty 31, 2010 21:45

piterek1812, zanim założyłeś ten temat korzystałeś z opcji szukaj :?: chyba nie bo na forum jest mnóstwo tematów w podobnym stylu :wink:
Co do palenia to do sprawdzenia masz świece żarowe i kąt wtrysku na pompie :wink:

Jugol - Nie Sty 31, 2010 22:58

piterek1812 napisał/a:
także nie będę tego sobie tłumaczył mrozami itd

...spore mrozy, to właśnie główna przyczyna Twoich i naszych problemów- tematów w usterkach mnóstwo- ostatnie dwa tygodnie, co drugi temat tego dotyczy :taa:

Remigiusz - Nie Sty 31, 2010 23:09

piterek1812, :mrgreen: :mrgreen:
czemu w zimie jest zimno :razz:

O ile tobie wzrosło spalanie jak o litrę czy pól do normalnie :wink:

Napisz trochę więcej szczegółów a jak coś do szukaj bo tematów jest multum i słuchaj co koledzy wyżej piszą :wink:

marcinZG - Nie Sty 31, 2010 23:55

U mnie spalanie przy tych duzych mrozach w jezdzie miejskiej wzroslo nawet o 2-3l i nie doszukuje sie przyczyny bo wydaje mi sie ona oczywista.
Mysle, ze za 2-3 miesiace wszystko wroci do normy.

Jugol - Pon Lut 01, 2010 13:39

marcinZG napisał/a:
Mysle, ze za 2-3 miesiace wszystko wroci do normy.


...dokładnie :ok:

piterek1812 - Sro Lut 10, 2010 08:35

powracając do tematu. Jednak mój problem z odpalaniem nie jest spowodowany mrozami. przez ostatnie 48 godz auto stało w ogrzewanym garażu w którym była temperatura ok +15 i problem z odpalaniem był równie duży jak na mrozach. czytałem na forum że problem może być związany z wtryskami bądź świecami. Jak ewentualnie wykręcić te świece bo tam jest straszny dostęp do nich...
marcinZG - Sro Lut 10, 2010 12:15

Przy +15 to chyba i bez swiec by Ci odpalil..
Wiec moze problem lezy gdzie indziej, moze kat wtrysku, ale w tym wypadku musialby byc chyba solidnie przestawiony.

magneto - Sro Lut 10, 2010 15:23

piterek1812 napisał/a:
przez ostatnie 48 godz auto stało w ogrzewanym garażu w którym była temperatura ok +15 i problem z odpalaniem był równie duży jak na mrozach

sprawdzałeś gruszke przed filtrem zanim odpaliłeś? może zaworek nie trzyma i paliwo się cofa

marcinZG napisał/a:
moze kat wtrysku, ale w tym wypadku musialby byc chyba solidnie przestawiony

wystarczy że przestawi sie o jeden ząbek i może mieć problemy jak opisuje