Zobacz temat - [R420] Zamiana silnika z 620TD do 420TD
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R420] Zamiana silnika z 620TD do 420TD

negerek - Wto Lut 02, 2010 09:13
Temat postu: [R420] Zamiana silnika z 620TD do 420TD
Wiatam. Mam Rovera 420TD z 97r 2.0. Tydzień temu uderzył mi zawór w tłok. Do wymiany między innymi jest głowica i blok ale odzielnie kupienie tych części wychodzi drożej niż całego silnika. Czy pasuje więc silni z Rovera 620TD 2.0 98r do 420TD 2.0. Czy wszystkie trzymania silnika R620 są tak samo umieszczone jak w R420? Czy wszystko tak samo pasuje? Pozdrawiam
mcjg - Wto Lut 02, 2010 09:28

Jeżeli możesz to pisz po polsku, a silniki są te same.
filo - Sro Lut 03, 2010 08:24

negerek napisał/a:
Do wymiany między innymi jest głowica i blok


A co się konkretniej z blokiem stało?

Co do silnika to Rave podpowiada,że występują różne typy tych silników różniące się nieznacznie nie którymi elementami.
Jeśli chodzi o mocowanie to miejsca mocowań przy silniku są takie same a mogą się jedynie nieznacznie różnić kształty łap poduszek silnika w R400/R600 chociaż nie jestem pewien.

Zobacz na swoim silniku na numer/oznaczenie i porównaj z obrazkiem wyżej aby się upenić jakiego masz typu silnik.
Tak na szybko różnice między sinikami polegają na tym np.że przy rozrządzie śruby na imbus zastąpiono śrubami na klucz oczkowy (lub na odwrót), coś jest dołożone do koła wałka rozrządu,napinacz paska pompy wtryskowej automatyczny/ustawiany ręcznie i kilka innych.
Ale myślę,że nie ma to zbytnio znaczenia który typ zamontujesz.
Poczytaj jeszcze dokładniej w RAVE.