Zobacz temat - [R 420 SI 99r.] Nie działa tempomat
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 420 SI 99r.] Nie działa tempomat

zil - Wto Lut 02, 2010 20:37
Temat postu: [R 420 SI 99r.] Nie działa tempomat
Witam. Tak jak napisałem w tytule nie działa mi tempomat. Gdy jadę włączam przycisk z autostradą na konsoli po czym zapala mi się kontrolka na tabilcy. Następnie przyciskam SET+ przy kierownicy i nic. W wyszukiwarce znalazłem że może to być wina jakiegoś czujnika przy pedale sprzęgła ale nie wiem gdzie dokładnie jest ten czujnik i jak wygląda. Proszę o podpowiedź jak mogę to naprawić.
slax - Sro Lut 03, 2010 15:54

witam, ja tez mialem problem z tempomatem w moim 416 si. Ja mam co prawda dokładany dempomat, ale podejrzewam ze działa podabniedo twojego, konkretnie u mnie problam tkwil w wiązce która idacej do pompki tempomatu, styki w kostce zasniedziały i nie łączyło, znaczy tempomat na chwile zaskakiwał czułem jak pedał gazu opada a zaraz potem sie wyłączał, prysnąłem w kostke wd-40 i pomogło.

A pompka jest też połączona z wężykiem podcisnienia sprawdz moze sie wypiął albo załamał, sprawdz tez wszystkie kostki w instalacji tempomatu.

pozdrawiam

zil - Sro Lut 03, 2010 16:09

Dziś zauważyłem coś takiego, że gdy naciskam przycisk SET+ to słyszę cykanie gdzieś w okolicach nóg pasażera. Są tam 3 przekażniki.To cykanie to prawdopodobnie z jednego z nich. Czy może to byc wina któregoś z nich?
slax - Czw Lut 04, 2010 10:34

możliwe, spróbuj podmienic