Zobacz temat - [420 SDI '99] Zimne powietrze do filtra - lepsze osiągi?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [420 SDI '99] Zimne powietrze do filtra - lepsze osiągi?

hwafel - Pią Lut 05, 2010 08:43
Temat postu: [420 SDI '99] Zimne powietrze do filtra - lepsze osiągi?
Od zakupu swojego auta obserwowałem zjawisko spadku dynamiki po zagrzaniu silnika. Szczególnie podczas gwałtowniejszego przyspieszania różnica była wyraźnie odczuwalna (auto nie "ciągło" tak jak na zimnym silniku).

Parę dni temu, zaglądałem w okolice akumulatora i zauważyłem że rura doprowadzająca powietrze do filtra wypadła z obudowy i leży na gdzieś na dole na osłonie. Włożyłem ją na miejsce i teraz rewelacja, samochód zbiera się bardzo dobrze niezależnie od temperatury.

Czy można to jakoś wytłumaczyć fachowo? Nie wiem czy dobrze słyszałem, że do spalania lepsze jest zimne powietrze, a w moim wypadku, kiedy rura była niepodpięta wlot powietrza znajdował się tuż za chłodnicą, czyli do filtra dostawało się nawet gorące), po podpięciu powietrze zasysane było z boku samochodu. Poza tym, po co ta rura by była?

szoso - Pią Lut 05, 2010 08:58

hwafel napisał/a:
auto nie "ciągło" tak jak na zimnym silniku

to już jest katowanie :wink:
hwafel napisał/a:
zauważyłem że rura doprowadzająca powietrze do filtra wypadła z obudowy i leży na gdzieś na dole na osłonie

przecież i tak ciągnie powietrze spod maski tym kolankiem przy aku, chyba że rura była gdzieś zagięta jak spadła i dostawał za mało powietrza :hm:
hwafel napisał/a:
Nie wiem czy dobrze słyszałem, że do spalania lepsze jest zimne powietrze

po to masz właśnie Intercooler :wink:

hwafel - Pią Lut 05, 2010 09:09

szoso420 napisał/a:
przecież i tak ciągnie powietrze spod maski tym kolankiem przy aku

No właśnie nie ciągło stamtąd bo rura wypadła z filtra.

leszczu - Pią Lut 05, 2010 11:17

proponuję przeczytać ten wątek :grin:
http://forum.roverki.eu/v...mnego+powietrza