Zobacz temat - [R200 98r] Korozia kielicha zawieszenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 98r] Korozia kielicha zawieszenia

dziadek28 - Nie Lut 21, 2010 14:44
Temat postu: [R200 98r] Korozia kielicha zawieszenia
Witam wszystkich!

Mam problem z korozją kielicha zawieszenia. Jest już w dość zaawansowanym stanie i występuje tuż pod zbiorniczkiem płynu do układu wspomagania. Od mechanika, który miał kiedyś R200, usłyszałem, że wyciek z układu wspomagania to normalne w tych samochodach. Myślę jednak, że to on jest przyczyną wspomnianej korozji. Czy to możliwe? Co można zrobić z tą korozją bo jeszcze trochę i pojawi się pewnie dziura w nadkolu. Dodam, że w miejscu mocowania zawieszenia nie ma śladów korozji. Występują tylko pod pojemniczkiem.
Przy okazji zapytam czy można wyeliminować wyciek z układu wspomagania. Najwilgotniejsze są te 2 grube węże wychodzące ze zbiorniczka. I w miejscu gdzie się kończą (blisko rolki paska rozrządu). Zastanawia minię też to, że pomimo wilgotnych przewodów stan płynu od 2 lat jest ten sam. Niby cieknie a nie ubywa.
Dziękuję Wszystkim za pomoc!

leszczu - Nie Lut 21, 2010 14:48

jeśli chodzi o wyeliminowanie wycieku z układu wspomagania to bym najpierw powymieniał opaski tych węży które wychodzą od zbiorniczka :grin:
SeevS - Nie Lut 21, 2010 14:49

Pewnie sączy się minimalnie się na opaskach, potrafią się z biegiem czasu luzować polecam trochę je poodkręcać lub wymienić. Wyczyścić dokładnie i sprawdzić czy wężyki się pocą.