Zobacz temat - [R214Si 97r.] Hamulce
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214Si 97r.] Hamulce

Tobi_lbn - Pon Lut 22, 2010 23:18
Temat postu: [R214Si 97r.] Hamulce
Witam,

Nie bardzo mogłem znaleść odpowiedź na to co dolega roverkowi więc zakładam temat. Jeśli nie potrzebnie to z góry przepraszam.

Problem wygląda następująco. Hamulce wyglądają na zapowietrzone. Hamulec łapie mniej więcej w połowie i to najczęściej przy drugim, mocniejszym wciśnięciu. Próbowałem je odpowietrzyć i wygląda na to że zapowietrzone nie są jednak sytuacja z pedałem się nie zmieniła. Dodam iż tarcze i klocki są jak najbardziej w porządku. Płyn również jest na odpowiednim poziomie i go nie ubywa. I teraz moje pytanie czy przypadkiem w roverze nie odpowietrza się na odpalonym silniku? Bo myślałem nad tym ale tego nie zrobiłem. Czy też winna jest pompa hamulcowa? A może jeszcze coś innego?

Z góry dziękuję za podpowiedzi i Pozdrawiam.

Firq - Pon Lut 22, 2010 23:36

znajdz przyczyne dlaczego mogły by sie zapowietrzyć ? moze pompa juz siada powoli ?? to stało się nagle czy z czasem sie pogarszało ?? grzebałeś coś wcześniej przy hamulcach ??
Tobi_lbn - Pon Lut 22, 2010 23:53

Nic oprócz sprawdzenia po kupnie nie było przy nich grzebane. Wydaje mi się, że od pewnego czasu tak jeździłem i się przyzwyczaiłęm. A dopiero jak ktoś inny wsiadł to zwrócił na to uwagę. Ale wydaje mi się, że raczej z dnia na dzień się to nie stało. Pierwszą myślą po odpowietrzeniu też była właśnie pompa dlatego pytam się czy przypadkiem nie odpowietrza się na odpalonym silniku bo nie widzi mi się wydać kase na nową pompe a okaże się coś innego.
Firq - Wto Lut 23, 2010 00:30

odpowietrzamy na zgaszonym... jesteś pewien ze dobrze przeprowadziłeś operacje odpowietrzania ??
jak jedziesz i ok 3 razy napompujesz pedał hamulca łapie wtedy wysoko tak ??

Tobi_lbn - Wto Lut 23, 2010 07:24

Odpowietrzanie zostało napewno dobrze przeprowadzone. Wystarczy że nacisne drugi raz i już wyżej łapie i lepiej hamuje. Bo za pierwszym wciśnięciem to praktycznie zero reakcji, jakiś tylko delikatny opór się odczuwa ale hamowania nie. Szybkie drugie wciśnięcie i wszystko jest tak jak być powinno czyli hamuje.
BB85 - Wto Lut 23, 2010 08:46

Witam,

Miałem ten sam problem w swoim Roverku. Po rozebraniu zacisku okazało się, że blokowały się te "bolce", które trzymają zacisk na klocku. Wystarczyło to wyciągnąć, wyczyścić i wszystko wróciło do normy.

Z góry przepraszam za niefachowe określenia. :-)

Tobi_lbn - Wto Lut 23, 2010 15:05

Po pierwsze to wydaje mi się że to zacisk trzyma klocki a nie na odwrót. A po drugie to chyba jednak nie w tym leży problem zapowietrzonych hamulców bo zastane "bolce" to będą powodować blokowanie się klocków na tarczach. Ale mogę się oczywiście mylić bo jestem laikiem w temacie mechaniki. Tak więc czekam na dalsze podpowiedzi bardziej zbliżone do tematu tej pompy bo to chyba jednak ona będzie winna.
iktorn73 - Sro Lut 24, 2010 10:01

Sprawdź czy nie stoi zacisk. Po dłuższej jeździe dotknij felg i sprawdź czy nie są gorące,powinny być zimne. Przy stojących zaciskach jest czasem wrażenie że pedał jest miękki i dziwnie sprężynuje.