Zobacz temat - [R200 1.4i 8v 98r] Szarpie muli i słabo wkręca się na obroty
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4i 8v 98r] Szarpie muli i słabo wkręca się na obroty

bartoszk - Sro Lut 24, 2010 00:09
Temat postu: [R200 1.4i 8v 98r] Szarpie muli i słabo wkręca się na obroty
Witam wszystkich.

Chce kupić rovera 214 98 rok 8v, ale przy oględzinach wyszło, że auto przy przyspieszaniu szarpie, straszne słabo przyspiesza.

Z drugiej strony na postoju auto po wciśnięciu gazu reaguje żwawo, na jałowym pracuje równo.

Czytałem inne podobne tematy ale nie były chyba aktualne wiec założyłem jeszcze raz.

Będę wdzięczny za odzew pozdrawiam.

Kozik - Sro Lut 24, 2010 08:25

ja jak kupowałem mojego R na komisie nie odpalał a że był smakowity kąsek to nie odpuściłem i odpaliłem go na świecach z citroena berlingo 1,4
Samochód odpalił i chodził ale podczas jazdy przerywał szarpał, gdzieś dopiero od 4 tys obr zaczynał ciągnąć i to konkretnie. Kupiłem świece - silnik pracował idealnie

w Twoim przypadku może być zatkany filtr paliwa/powietrza i upośledzony układ zapłonowy. Trzeba sprawdzić troszkę rzeczy.

borsi - Sro Lut 24, 2010 09:05

wszystkie kable i świece do wymiany łacznie z i przede wszystkim z tym idącym od cewki do kopułki . ten ostatni 5 kabel miał u mnie takie bicie ze auto wogóle nie jechało.
bartoszk - Sro Lut 24, 2010 19:12

No dobra kabe siwiece to nie duzy koszt, jestem ciekawy jaka mogla by byc najbardziej koszztowna usterka ktora moze dawac takie objawy. Silnik chyba raczej dobry bo zalany jeszcze pelnym syntetykiem ubytkow oleju podobno nie ma.