Zobacz temat - [rover 416si+lpg] Problem z gazem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [rover 416si+lpg] Problem z gazem

adam26xx - Wto Mar 02, 2010 09:57
Temat postu: [rover 416si+lpg] Problem z gazem
Witam
Mam problem z gazem w swoim roverku,elektronika to stag-300,listwa wtryskowa valtec żółte,reduktor tomasseto at-09.Jakie macie w swoich roverkach instalacje jakie podzespoły i ustawienia.Niestety przy dodawaniu gazu autko zaczeło szarpać ,jakby miało dziure w gazie na benzynie to nie występuje,po wizycie u gazowników i podpiecu do kompa efekt byl taki ze teraz gaz musze wlaczac przyciskiem ,wczesniej sie przelanczal po osiagnieciu temperatury i 2000 obrotow.

Ktoś sie spotkal z podobnym problemem moze u siebie?

pozdro

iktorn73 - Wto Mar 02, 2010 10:23

Owszem spotkałem się z tym w MG ale była to wina źle wyregulowanej instalacji. Miałem KME,po zmianie na STAG4 i regulacji problem zniknął. Być może wtryski Ci padają,podobno Valteki są bardzo grymaśne i często się rozregulowują.
darek_wp - Sro Mar 03, 2010 12:31

Jak gaziarze skopali przełączanie to trzeba do nich jechać niech poprawią - to jedno.
Druga sprawa to wymiana filtrów i sprawdzenie czy reduktor nie przymarza. Najlepiej było by się podpiąć pod instalkę i sprawdzić ciśnienie na reduktorze i czasy wtrysków. Najprawdopodobniej jednak rozjechały się ustawienia gazu - miałem podobnie u siebie i po ponownej regulacji jest ok.