Zobacz temat - [R 416 00r] PAsek do wymiany ? O co tu chodzi?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 416 00r] PAsek do wymiany ? O co tu chodzi?

elrafal - Czw Mar 04, 2010 10:36
Temat postu: [R 416 00r] PAsek do wymiany ? O co tu chodzi?
Witam mam pewien problem od kilku dni silnik zaczął wydawać takie metaliczne dźwięki to tego taki dziwny jakby gdzieś śrubka wpadła zlokalizowałem skąd się wydobywa ten dźwięk. Jest to kółko pokazane strzałką na zdjęciu (nie wiem jak to fachowo się nazywa bo jestem zielony w tych sprawach) zauważyłem że to kółko lata trochę na boki jak myślicie co jest do wymiany pasek czy może całość? Jakie to są koszta, można z tym narazie jeździć czy lepiej nie ryzykować?
iktorn73 - Czw Mar 04, 2010 10:44

Jeśli kółko lata na boki to wymiana paska raczej nic nie da. To kółko jest montowane kilkoma śrubami,giba się na tych śrubach czy dalej? Być może łożysko na którym jest mocowany trzpień się rozsypuje.wskazywały by na to te metaliczne dźwięki a w takim wypadku lepiej naprawić to czym prędzej.Kosztów niestety nie znam.
kasjopea - Czw Mar 04, 2010 11:11

A nie jest to pompa wody?
Lechos - Czw Mar 04, 2010 11:16

Pompa ale wspomagania. Zobacz czy sie cos nie poluzowalo, mozne wystarczy dociagnac.
elrafal - Czw Mar 04, 2010 15:16

Więc byłem u mechanika to pompa wspomagania do wymiany. Koszt na szczęscie używki nie przekracza 100zł więc dziś podjadę i kupie niech wymieni :)