Zobacz temat - [R75] Rolki napinacza+obroty
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Rolki napinacza+obroty

szmigiers - Czw Mar 04, 2010 19:33
Temat postu: [R75] Rolki napinacza+obroty
Witajcie

Zacznijmy od tego że spacjalnej wiedzy techniczej o tym co znajduje sie pod maską mojego Roverka nie posiadam, więc stąd to pytanie..
Coś bardzo głośno chodzi mi pod maską, byłem u mechanika który stwierdził że to rolka napinacza paska alternatora, i rolka napinacza paska wspomagania, są zużyte i do wymiany, mam je kupić i podjechać na wymiane.. i tutaj zaczynają sie schody, w necie znalazłem pase tych rolek, problem tylko w tym że nie mam bladego pojęcia które będą pasowały do mojego R 75 (1.8 benz, 99') ?

Jeżeli moglibyście coś wskazać będe mega wdzięczny :)

Chciałbym też zapytać czy to normalne że na 4 mam 2 tysiące obrotów przy prędkości 60 km/h, a na 5 2 tysiące obrotów przy prędkości 75 km/h ? zastanawia mnie to bo przy setce wchodze na ponad 3 tysiace..

Z góry wielkie dzięki za pomoc ;)

Tomek

apples - Czw Mar 04, 2010 19:38

Cześć.
U kogo naprawiasz?

szmigiers - Czw Mar 04, 2010 19:41

Znajomy w gdańsku - żaden specjalista od rovera, ale mam do niego zaufanie, a czemu pytasz ?
apples - Czw Mar 04, 2010 19:45

Tak z ciekawości. :grin: Zadzwoń jutro może do PHJOWI to Ci pomoże, albo do TomaTeam.
szmigiers - Czw Mar 04, 2010 19:46

dzięki :) a polecisz kogos w Trójmieście tak w ogole na przyszłość ? ;)
apples - Czw Mar 04, 2010 19:51

Niestety nie. Każdy robi wielkie oczy i kroi. Ja akurat sam naprawiam sobie, wiec za bardzo się nie orientuje. Jeżeli będziesz miał jakiś poważniejszy problem to napisz, a może kogoś polecę. Do drobnych spraw to każdy jest raczej taki sam. Oprócz tych chłopaków którzy po godzinach pracy w serwisach dorabiają w garażach. :wink: Najlepiej szukać kogoś takiego.

Jest na forum Pieta i dukat11 podpytaj ich jeżeli chodzi o Gdańsk.

dukat11 - Czw Mar 04, 2010 21:35

apples napisał/a:
Jest na forum Pieta i dukat11 podpytaj ich jeżeli chodzi o Gdańsk.


Ja też większość robię sam. No chyba że z czasem kiepsko. Czasem korzystam a AutoLeo na przeciwko carrefour'a na morenie. Ale nic grubszego u nich nie robiłem, głownie olej, filtry i hamulce.

apples - Pią Mar 05, 2010 09:57

Może zrobimy zrzutę i wynajmiemy sobie garaż z kanałem i podnośnikiem gdzie będziemy grzebać sami przy naszych Roverkach. Potem otworzymy Service Rovera. :grin: Jest nas w Trójmieście około 15 z R75.
owcze - Pią Mar 05, 2010 10:01

apples napisał/a:
Może zrobimy zrzutę i wynajmiemy sobie garaż z kanałem i podnośnikiem gdzie będziemy grzebać sami przy naszych Roverkach. Potem otworzymy Service Rovera. :grin: Jest nas w Trójmieście około 15 z R75.


Tak właśnie o tym myślałem ;) To byłaby całkiem niezła konkurencja dla Kuleszy ;)

apples - Pią Mar 05, 2010 10:08

szmigiers trochę bałaganu zrobiliśmy w Twoim poście :wink:
Jak nic nie znajdziesz to daj znać poszukam Ci tych rolek.

owcze :grin: Na Babich Dołach hangar wynajmiemy :wink:

dexter77 - Sro Maj 08, 2019 15:45

Witam, jakiś czas temu przy wymianie alternatora dostałem info od mechanika, że niedługo do wymiany będą rolki i pasek, mam nasłuchiwać. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że auto po odpaleniu podczas wolnej jazdy trochę głośno chodzi.

Nie wiem, czy to już rolki? Czy wtedy jest jakiś specyficzny dźwięk/klekot?

Generalnie jak jadę autostradą to dźwięku nie słychać, występuje podczas dodawania gazu podczas wolnej jazdy (przynajmniej wtedy go słychać).