Zobacz temat - [R400] Woda w samochodzie (prawy przód)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Woda w samochodzie (prawy przód)

vers - Pią Mar 05, 2010 13:24
Temat postu: [R400] Woda w samochodzie (prawy przód)
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Rzadko zawracam głowę swoimi problemami - ale tym razem nie bardzo wiem, co robić...
Przewertowałem forum - ale nie znalazłem odpowiedzi dla siebie.
Mianowicie:
jakiś czas temu zauważyłem mokrą wykładzine po stronie pasażera - z przodu.
Była zima (wiadomo... - śnieg, mróz, samochód pod blokiem, bez garażu) - pomyślałem więc, że wszystko to ze śniegu z butów... (nawet zakupiłem nowe dywaniki gumowe z wyższym rantem).
Samochód mam od roku - więc właściwie jeszcze nie całkiem zdołałem go "zgłębić".

Przy okazji miałem trochę problemów z parującymi szybami (mam klimatyzację).
Czasami było z tym bardzo kiepsko - ale jakoś zimę przeżyłem.
Dzisiaj jednakże obejrzałem sobie tę wykładzine dokładniej. Odkręciłem plastikowy próg i podniosłem trochę tę wykładzinę. (bez zdejmowania fotela czy całej wykładziny)
i o zgrozo - wykładzina jest cały czas mokra.
Uwierzcie - między wykładziną a podłogą jest naprawdę MOKRO.

Sprawdzałem również po swojej stronie (u kierowcy) - i jest OK. Z tyłu też jest sucho.
Wyłącznym problemem jest prawy przód.....
Czy to możliwe, ze cieknie mi gdzieś z klimatyzacji (gdzieś spod filtra)?
Muszę coś z tym zrobić - ale poradźcie - od czego zacząć?
Pewnie przy sobocie będę musiał wyjąć fotel i dokładnie obejrzeć tę wykładzinę. Ale co dalej? Gdzie szukać przyczyny?
Mam takiego mechanika, całkiem fajny chłop, ale do Rover-ków to on nie ma "werwy"...
Czy ktoś z forumowiczów miał coś podobnego i czy może doradzić, czego i gdzie szukać?
Nie wiem, czy taki problem występuje w 400-tkach, czy to tylko akurat moja przypadłość?

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję.

Lechos - Pią Mar 05, 2010 13:54

Na 100% zasyfiale rynienki do odprowadzania wody pod plastikowym podszybiem i leci przez wlot nawiewu.
TU masz obszerny temat z fotkami dotyczacy tego problemu.

kasjopea - Pią Mar 05, 2010 14:07

vers, słabo przewertowałeś forum, skoro nie znalazłeś tematów dotyczących swojego problemu :wink:
Chociażby tematu wskazanego przez Lechosa. Tam znajdziesz receptę na swój problem. Ten temat zamykam.