Zobacz temat - [Freelander] Problem kontrolka biegu zjadowego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Problem kontrolka biegu zjadowego

kojot_1984 - Wto Mar 09, 2010 16:17
Temat postu: [Freelander] Problem kontrolka biegu zjadowego
Witam Serdecznie , potrzebuje dowiedzieć się co to może być, zatem nie jeżdze nigdy na biegu zjazdowym bo takich wzniesień u mnie nie ma :) , i wszystko luzik, wsiadam dzisiaj po pracy do auta odpalam i świeci mi pomarańczowa kontrolka cały czas biegu zjazdowego, i jak cofam nie święcą światła cofania (wsteczn- białe) :) , proszę o jakąs poradę
win32 - Wto Mar 09, 2010 17:08

Najczęściej jest to Czujnik biegu wstecznego w skrzyni biegów. Miałem tą usterkę u siebie , kabelek był odpięty (chyba się zaczepił o coś i go wyciągnęło) . Może masz brudny styk, kabel się przetarł ect.

Aby to sprawdzić musisz odpiąć akumulator, zdjąć puszkę filtra powietrza (jest przykręcona do podstawy akumulatora) , i dostaniesz się do skrzyni .Czujnik Będzie na samym dole przy lewym krańcu obudowy skrzyni (zaraz przy połączeniu z obudową sprzęgła) - zielony kabelek.

Jeżeli to nie pomoże to pisz , będziemy szukać dalej.

amik - Sro Mar 10, 2010 16:29

kolego @ kojot_1984 jak sobie poradzisz z tą kontrolką napisz jak i czyn . Ja już od jakiegoś czasu jeżdżę z tą kontrolką i w żaden sposób tego błędu nie mogę usunąć Pozdrawiam
win32 - Sro Mar 10, 2010 16:46

Poza przyczyną którą podałem wyżej , za błąd sygnalizowany za pomocą jednej kontrolki odpowiada jeszcze przekaźnik świateł stop (HDC z nich korzysta). Jeżeli działają ci światła cofania , to jest kolejny element do sprawdzenia.

Światła stop będą działały po naciśnięciu pedału POMIMO usterki przekaźnika. (on jest tylko dla HDC)

Przekaźnik znajduje się w skrzynce bezpieczników jako pierwszy od góry po lewej stronie od panelu z bezpiecznikami (są dwa z boku jeden nad drugim).

przemek - Pią Paź 22, 2010 14:00

Witam,

Mam problem, świeci sie w moim Freelanderze pomarańczowa kontrolka HDC. Błąd pojawił sie podczas wymiany czujnika(włącznika) świateł biegu wstecznego tz. włącznik nie działał i światła wsteczne sie nie świeciły ale za to wszystko było ok z HDC. Po wymianie włącznika na nowy światła wsteczne zaczęły się w końcu palić ale wyskoczył błąd w postaci pomarańczowej kontrolki HDC. Pytanie, o co tu chodzi? Czy nowy włącznik jest uszkodzony? dodam że gdy mam włączony wsteczy bieg i wycieraczki przednie to tylna tez sie załącza. Prosze o pomoc.

amik - Pią Paź 22, 2010 20:00

witam jeśli chodzi o wycieraczki to tak ma być taki bajer że jak masz włączone wycieraczki i jak wrzucisz wsteczny to automatycznie działa wycieraczka wsteczna co do HDC to niestety nie po trafie Ci podpowiedzieć Pozdrawiam
hehe - Sob Paź 23, 2010 16:19

u mnie podobny problem był jak miałem naciągnięta linkę gazu za mocno... pojawiała sie kontrolka chwile po odpaleniu i nie gasła... popuściłem linkę żeby miała trochę luzu i pomogło