Zobacz temat - [R 214 SI, 1.4, r.96] demontaż osłonby wlotu powietrza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 214 SI, 1.4, r.96] demontaż osłonby wlotu powietrza

kasiapila - Sob Mar 13, 2010 14:51
Temat postu: [R 214 SI, 1.4, r.96] demontaż osłonby wlotu powietrza
Witam, mam pytanie odnośnie demontażu osłony wlotu powietrza (tej na zewnątrz przy wycieraczkach). Coś zepsułam przy wycieraczkach. Silniczek chodzi, ale wycieraczki nie. Poza tym da się nimi od zewnątrz ręcznie przesuwać po szybie. Proszę o pomoc, jak ściągnąć osłonę, by dostać się do wycieraczek i co mogło się z nimi stać.

pozdrawiam

joni_25x - Sob Mar 13, 2010 15:03

kasiapila, chodzi Ci o podszybie :lol:

wiem z doswiadczenia ze lubi ono pekac nawet w rekach dobrego mechanika,nie wolno sie do niego dobierac w temperaturze poniżej zera czy troche ponad plusowej to tez wiem bo plastyk z ktorego podszybie jest wykonane lubi wtedy sie poddac i zrobic TRZASK :? ?? :???:


nie robilem tego nigdy w roverku a swojego auta nie mam w zasiegu wiec nie pojde i nie sprawdze niestety :/

kasiapila, zglos sie do fachowca a wycieraczki nie chodza bo pewnie frezy sie skonczyly ale nie jestem pewien :cool:

pozdro

leszczu - Sob Mar 13, 2010 15:12

Zapewne chodzi ci o podszybie :grin:
Jak dobrze pamiętam to jest umocowane na 6 lub 8 śrubeczkach, ale najpierw musisz zdemontować ramiona wycieraczek i wtedy odkrecic podszybie :grin:

Dziarka - Sob Mar 13, 2010 15:15

Witam ja ostatnio to robiłem ,są tam zaślepki (takie małe kółka) i trzeba je wypstyknąć wykrecic wkrety wyjac kołki ,oczywiscie wczesniej wykrecamy wycieraczki ;)pozdro
kasiapila - Nie Lip 11, 2010 18:31

Dzięki za pmoc, osłona zdemontowana:)